€205.23
% €208.25 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810036225 P/N: NSY2SPN208 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSY2SPN208 Seitenwände, Außenbefestigung, PanelSeT SFN, für elektrische Gehäuse H 2000 x T 800 mm, 2er-Set"
Schneider Electric Side panels, external mounting, PanelSeT SFN, for electrical enclosures H 2000 x W 800 mm, set of 2
Schneider Electric NSY2SPN208
EAN 3606486104460
Description
Dwa stalowe panele boczne przeznaczone do montażu w wolnostojącej, modułowej obudowie PanelSeT SFN ze stali dekarbonizowanej do różnych zastosowań. Ich nominalna wysokość i głębokość wynoszą odpowiednio 2000 mm i 800 mm. Panele wykonane są z blachy stalowej. Powłoka proszkowa epoksydowo-poliestrowa zapewnia gładki wygląd. Wykończenie ma kolor szary (RAL 7035). Ten produkt jest oznaczony ekologicznym znakiem Green Premium, co świadczy o minimalnym zużyciu substancji niebezpiecznych.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Geeignet als Seitenwand | 1 |
|---|---|
| Geeignet als Rückwand | |
| Rastermaß | -mm |
| Geeignet für Gehäusebaubreite | -mm |
| Geeignet für Gehäusebautiefe | 800mm |
| Breite | 800mm |
| Höhe | 2000mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Ausführung der Oberfläche | pulverbeschichtet |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Mit Kabeleinführung | |
| Anzahl der Höheneinheiten (HE) | |
| Mit Schloss |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSY2SPN208 |
|---|---|
| EAN | 3606486104460 |
| ETIM | EC002524 |
| SCIP | 695ecfbd-bb51-4da6-80d3-6b38e7bcfee6 |
| Weight | 42 kg |
| Weight (Package) | 42 kg |
Designations
Configurable enclosure Electrical distribution Freestanding cabinet Green steel Industrial enclosure MOMA Motor management Power enclosure Schneider Electric Spacial Spacial SFN Steel cabinet Steel enclosure Steel floor-standing enclosure Steel panel Switch cabinet Switch cabinet Switch cabinet box Switchboard Universal enclosure
Login
No reviews found. Share your insights with others.
































































