€9.52
% €9.66 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810026457 P/N: NSYSFEB Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYSFEB PanelSeT SF-M12-Kranösen, Gussstahl, verzinkt, Verpackungseinheit: 4 Stück"
Schneider Electric Spacial SF-M12 Eyebolt, cast steel, galvanized, pack of 4
Schneider Electric NSYSFEB
EAN 3606485131542
Description
Set mit 4 Kranösen M12 für PanelSeT SF/SFHD/SFM, Prisma PH. H62.5 x B55 x T24 mm. Montage auf der Gehäuseoberseite, stirnseitig im Rahmenprofil. Dauerhafte zulässige Belastung 1360 kg (unter einem Winkel von 60°). Stahlguss, Oberfläche verzinkt. Verpackungseinheit 4 Stk.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Transportöse |
|---|---|
| Breite | 55mm |
| Höhe | 62.5mm |
| Tiefe | 24mm |
| Tragfähigkeit | 340kg |
| Werkstoff | Metall |
| Farbe | sonstige |
| RAL-Nummer |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYSFEB |
|---|---|
| EAN | 3606485131542 |
| ETIM | EC002621 |
| ECLASS | eClass_10_ACN629011 |
| Weight | 0.68 kg |
| Weight (Package) | 0.69 kg |
Designations
Component for cabinet transport Lifting lug Transport angle Transport roller
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















