€94.64
% €96.03 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024405 P/N: NSYCVF85M230PF Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYCVF85M230PF ClimaSys-Lüfter IP54, 85m³/h, 230V, mit Ausgangsgitter und Filter G2"
Schneider Electric ClimaSys Fan IP54, 85m³/h, 230V, with outlet grid and G2 filter
Schneider Electric NSYCVF85M230PF
EAN 3606480151200
Description
Este produto é uma ventoinha para ventilação forçada concebida para fornecer um arrefecimento fiável e eficiente É feita de termoplástico injetado (ASA PC) e está disponível em cinzento (RAL 7035). A ventoinha inclui um tipo de rolamento de esferas e permite uma pressão máxima de 50 Pa A gama de potência situa-se entre 15 W de 60 Hz e 17 W de 50 Hz e o caudal livre está entre 85 m3/h a 50 Hz e 98 m3/h a 60 Hz Pode ser utilizado em temperaturas ambiente entre -20 e 60°C Possui uma ficha Faston e é fornecido com um filtro, uma grelha de saída, duas grelhas de proteção nas superfícies frontal e traseira e um cabo de alimentação Conta com o índice de proteção IP54 e o nível de ruído é de 46-49 dB As dimensões do recorte da ventoinha são de 125mm x 125mm Esta ventoinha também é fornecida com um filtro anti-insetos Proteção IP54.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Lüfter | 1 |
|---|---|
| Betriebsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | 230V |
| Betriebsspannung DC | -V |
| Spannungsart | AC |
| Geeignet für Wandeinbau | |
| Ausgeführt als Einschublüfter | 1 |
| Umlüfter | 1 |
| Dachlüfter | |
| Mit Filter | 1 |
| Mit Schutzabdeckung | 1 |
| Volumenstrom | 85m³/h |
| Bemessungsleistung | 17W |
| EMV-Ausführung | |
| Geräuschemission | 49dB(A) |
| Schutzart (IP) | IP54 |
| Schutzart (NEMA) | 13 |
| Montageart | Schnappbefestigung |
| Geeignet für 482 | |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Breite | 150mm |
| Höhe | 170mm |
| Tiefe | 62mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYCVF85M230PF |
|---|---|
| EAN | 3606480151200 |
| ETIM | EC000320 |
| SCIP | 61d9d3f3-5a49-48f8-8056-1a5ad0ad4c76 |
| ECLASS | eClass_10_ACN602011 |
| Weight | 0.93 kg |
| Weight (Package) | 0.93 kg |
Designations
Accessories for cabinet Air circulation Axial fan Axial ventilator Cabinet accessories Cabinet accessories Cabinet air conditioning Cabinet fan Cabinet fan Cabinet fan Cabinet fan Cabinet fan Cabinet fan sheet Cabinet fan sheet Cabinet ventilation Cabinet ventilation EMC filter fan Fan Fan module Fan replacement Fan set Fan sheet Fan sheet for cabinet Fan system Filter fan Insertion fan Internal fan Pressure fan Recirculation fan Roof fan Roof vent Ventilator
Login
No reviews found. Share your insights with others.





































