€8.00
% €8.12 (1.48% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810023962 P/N: NSYCAG38LP Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYCAG38LP Entlüftungsdeckel, 38mm, IP45"
Schneider Electric Ventilation Cover, 38mm, IP45
Schneider Electric NSYCAG38LP
EAN 3606480151897
Description
PanelSeT PLS/PLM/TBS Entlüftungsdeckel. Durchmesser 38mm Ausschnitt. Zubehör für Wärmemanagement. Lüftungsgitter aus Kunststoff. Vertikale Einbaulage. Befestigung durch Schrauben. Polyamid 6. Grau RAL 7032. Schutzart IP45.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Geeignet für Gehäusebaubreite | 38mm |
|---|---|
| Geeignet für Gehäusebautiefe | 800mm |
| Breite | 63mm |
| Höhe | 63mm |
| Durchmesser | 38mm |
| Für max. Anzahl Lüfter | 1 |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Ausführung der Oberfläche | unbehandelt |
| Mit eingebautem Filter | |
| Montageart | Schraubbefestigung |
| Schutzart (IP) | IP45 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYCAG38LP |
|---|---|
| EAN | 3606480151897 |
| ETIM | EC000331 |
| ECLASS | eClass_10_ACN649011 |
| Weight | 0.06 kg |
| Weight (Package) | 0.06 kg |
Designations
Accessories for Cabinet Cabinet Accessories Cabinet Fan Sheet Cabinet Fan Sheet Cabinet Ventilation Cabinet Ventilation Fan Sheet Fan Sheet (Cabinet) Fan Sheet for Cabinet Ventilation Flange
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















