€98.51
% €99.96 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 6-8 Weeks
Art. No: WST8810024376 P/N: NSYCVF300M230PF Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYCVF300M230PF ClimaSys-Lüfter IP54, 300m³/h, 230V, mit Ausgangsgitter und Filter G2"
Schneider Electric ClimaSys Fan IP54, 300m³/h, 230V, with outlet grille and G2 filter
Schneider Electric NSYCVF300M230PF
EAN 3606480151286
Description
Ce ventilateur moteur ClimaSys dispose d'une protection IP54 et de 2 grilles de protection sur les faces avant et arrière, en thermoplastique (ASA PC). 230V à 50Hz ou 60Hz. 36 W à 50 Hz, 37 W à 60 Hz. Débit libre avec filtre standard de 300 m3 / h à 50 Hz et 350 m3 / h à 60 Hz. Dimensions de la découpe de 223 x 223 mm. Grille de sortie en thermoplastique injecté (ASA PC), gris clair RAL 7035. Connexion des bornes par connecteur faston. 2 grilles de protection sur les faces avant et arrière. Indice de protection IP54.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Lüfter | 1 |
|---|---|
| Betriebsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | 230V |
| Betriebsspannung DC | -V |
| Spannungsart | AC |
| Geeignet für Wandeinbau | |
| Ausgeführt als Einschublüfter | 1 |
| Umlüfter | 1 |
| Dachlüfter | |
| Mit Filter | 1 |
| Mit Schutzabdeckung | 1 |
| Volumenstrom | 300m³/h |
| Bemessungsleistung | 36W |
| EMV-Ausführung | |
| Geräuschemission | 56dB(A) |
| Schutzart (IP) | IP54 |
| Schutzart (NEMA) | 13 |
| Montageart | Schnappbefestigung |
| Geeignet für 482 | |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Breite | 248mm |
| Höhe | 268mm |
| Tiefe | 116mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYCVF300M230PF |
|---|---|
| EAN | 3606480151286 |
| ETIM | EC000320 |
| SCIP | 61d9d3f3-5a49-48f8-8056-1a5ad0ad4c76 |
| ECLASS | eClass_10_ACN602011 |
| Weight | 1.64 kg |
| Weight (Package) | 1.64 kg |
Designations
Air circulation Axial fan Axial ventilator Cabinet fan Cabinet fan Cabinet fan panel Cabinet ventilation Circulating fan Control cabinet accessories Control cabinet accessories Control cabinet air conditioning Control cabinet fan Control cabinet fan Control cabinet fan panel Control cabinet fan panel Control cabinet ventilation EMC filter fan Fan Fan (control cabinet) Fan kit Fan module Fan panel Fan set Fan system Filter fan Insert fan Internal fan Pressure fan Roof fan Roof ventilation Ventilator
Login
No reviews found. Share your insights with others.




































