€119.62
% €121.38 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025063 P/N: NSYMP208 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYMP208 PanelSeT SF/SM-Montageplatte, 2000x800mm"
Schneider Electric Spacial SF/SM Mounting Plate, 2000x800mm
Schneider Electric NSYMP208
EAN 3606485126906
Description
Esta placa de montagem é adequada para quadros elétricos PanelSeT SFN e PanelSeT de chão. Pode ser instalado em armários com altura e profundidade nominais de 2000 e 800 mm, respetivamente. É feita de aço galvanizado. Pode ser ajustado em profundidade com um passo de 25 mm. A placa de montagem é fornecida com bases de plástico para facilitar a instalação.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 2000mm |
|---|---|
| Breite | 800mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYMP208 |
|---|---|
| EAN | 3606485126906 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 31 kg |
| Weight (Package) | 31 kg |
Designations
Aluminum mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate assembly Mounting plate for distribution enclosures Plastic mounting plate Steel sheet mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















