€41.57
% €42.19 (1.47% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810026727 P/N: NSYSPF8100 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYSPF8100 PanelSeT SF/SM Zubehör Sockel-Frontteile, 100x800mm"
Schneider Electric Spacial SF/SM base-front parts, 100x800mm
Schneider Electric NSYSPF8100
EAN 3606485126579
Description
Socle frontal pour enveloppes PanelSeT CRN, S3D, SF, SM, SD. Applications multi-usages, électroniques et applications compartimentées. Support de montage des panneaux latéraux du socle. Charge permanente admissible 1300kg. Mode de fixation par élément de fixation. Finition de surface en poudre époxy-polyester. Couleur gris anthracite RAL 7022. Socle complet IP30, IK10.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Sockelvorder-/rückseite |
|---|---|
| Werkstoff | Stahl |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer (ähnlich) | 7030 |
| Schlagfestigkeit | |
| Max. Belastbarkeit | 1300kg |
| Geeignet für Gehäusebaubreite | 800mm |
| Geeignet für Gehäusebautiefe | -mm |
| Geeignet für Be-/Entlüftung | |
| Geeignet für Kabelrangierung | 1 |
| Geeignet für Außenaufstellung | |
| Breite | 800mm |
| Höhe | 100mm |
| Tiefe | 800mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYSPF8100 |
|---|---|
| EAN | 3606485126579 |
| ETIM | EC000721 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ACN612011 |
| Weight | 5 kg |
| Weight (Package) | 5 kg |
Designations
Base Base / Base element (cabinet) Base for cabinet Base for floor-standing distributer Base panel Base/Base element (cabinet) Cabinet accessory Cabinet accessory Cabinet base Cabinet base Cabinet base/base element Cabinet end panel Cabinet end panel Cabinet panel Cabinet viewing panel Cable management base Cable management frame Cable management space Cable panel Compensation panel Complete base Decorative panel End panel Exhaust fan panel Exhaust fan panel set Fixing assembly set Intake fan panel Intake fan panel set Intermediate base panels Intermediate panel Leveling base Mobile base Panel Panel set Pivoting frame panel Pivoting frame panel Row base Side edge Side panel Side part Standard base Ventilation base Viewing panel Viewing panel for cabinet
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















