€157.73
% €160.06 (1.46% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810023991 P/N: NSYCCOHYT230VID Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYCCOHYT230VID Climasys-Thermostat und elektronisches Hygrostat, Hygrotherm 230V"
Schneider Electric Climasys Thermostat and Electronic Hygrostat, Hygrotherm 230V
Schneider Electric NSYCCOHYT230VID
EAN 3606480152597
Description
ClimaSys hygrotherm électronique. Type d'affichage par écran OLED. 200V CA à 240 V CA. Capteur externe NTC en option. Connexion électrique par 8 connecteurs 2,5 mm². Mode de montage par vis ou clipsé. 2 fonctions ventilation et chauffage. Réalisé en PC (Polycarbonate). De couleur gris clair. Auto-extinguible UL94 (matériau V0), indice de protection IP20.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Hygrostat |
|---|---|
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 200V |
| Bemessungsspannung AC 60 Hz | 200V |
| Bemessungsspannung DC | -V |
| Bemessungsstrom In | 4A |
| Einstellbarer Ansprechwert für relative Luftfeuchtigkeit | 0.2 |
| Einstellbereich Temperatur | -40°C |
| Montageart | Klemmbefestigung |
| Ausführung der Schaltfunktion | Öffner und Schließer |
| Mit Digital-Anzeige | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYCCOHYT230VID |
|---|---|
| EAN | 3606480152597 |
| ETIM | EC004587 |
| SCIP | 3452f1a3-f13d-4adf-84ba-2572bcc8e35c |
| ECLASS | eClass_10_ACN686011 |
| Weight | 0.16 kg |
| Weight (Package) | 0.16 kg |
Designations
Cabinet thermostat Cabinet thermostat Combined cabinet thermostat Enclosure thermostat Panel thermostat Thermostat Thermostat (cabinet) Thermostat for cabinet Thermostat with hygrostat
Login
No reviews found. Share your insights with others.


























