€30.90
% €31.36 (1.47% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810026371 P/N: NSYSFBK Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYSFBK PanelSeT SF-Standardanreihsatz, IP 55"
Schneider Electric Spacial SF modular mounting set, IP 55
Schneider Electric NSYSFBK
EAN 3606485131825
Description
Este kit de acoplamento destina-se a quadros elétricos PanelSeT SFN e Spacial SF de chão. É projetado para unir armários lateralmente ou em largura com parafusos autorroscantes M6. O kit contém 2 fichas planas, 4 suportes, elementos de fixação e a junta de vedação. A junta de vedação é feita de EPDM e os suportes e fichas planas são feitos de aço. A proteção anticorrosão é assegurada por um revestimento de zinco em epóxi-poliéster em pó. A entrada conta com o índice de proteção IP55. Este produto é classificado como Green Premium, devido à utilização mínima de substâncias perigosas.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Verbindungssatz |
|---|---|
| Breite | 340mm |
| Höhe | 65mm |
| Tiefe | 365mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Farbe | sonstige |
| RAL-Nummer |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYSFBK |
|---|---|
| EAN | 3606485131825 |
| ETIM | EC002622 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ACN631012 |
| Weight | 1.66 kg |
| Weight (Package) | 1.66 kg |
Designations
Adjustable foot Base Bottom connection set Bottom connector Cabinet mounting bracket Cabling distributor wall mounting frame Connection kit Frame Hanging bracket Leveling foot Modular mounting technology Mounting bracket Mounting set Pedestal foot Side connection set Side connector Support bracket Switch cabinet accessories Switch cabinet connection set Switch cabinet mounting bracket Switch cabinet mounting bracket Top connection set Top connector Wall mounting bracket Wall mounting frame Wall mounting frame for cabling distributor
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















