€38.86
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810031720 P/N: XB4BS8446 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric XB4BS8446 Not-Aus/Not-Halt-Schalter, Harmony XB4, Metall, 22mm, rot, Pilz 40mm, Drehentriegelung, 1Ö mit Überwachungskontakt"
Schneider Electric Emergency Stop/Emergency Stop Switch, Harmony XB4, Metal, 22mm, Red, Mushroom 40mm, Twist Release, 1NC with Monitoring Contact
Schneider Electric XB4BS8446
EAN 3606482035003
Description
Harmony XB4/ZB4 er trykknapper i metall beregnet for montering i tavledører og metallskap. Trykknappene monteres enkelt i et 22 mm hull fordi hodet holdes på plass av en pakning på baksiden når de satt inn i hullet. Med et enkelt klikk på baksiden monteres kroppen som er sikret med en enkel skrue. Skruen fungerer samtidig som jording for trykknappen. Bak på bryterkroppen monteres kontaktelementene og eventuelle lysmoduler og det kan totalt monteres opptil 9 moduler bak på en trykknapp (avhengig av modell). Serien i metall er meget robust og kan benyttes i en lang rekke industrier. Kapslingsklassen er IP66, IP67, IP69 (ISO) og IP69K (DIN) og utover det kan trykknappene benyttes i temperaturområder fra -40 til 70 grader Celsius. XB4BS8446 er et komplett nødstopp i metal med Ø40 mm sopp i rød farge. Nødstoppen aktiveres ved å trykke og tilbakestille ved å dreie sopphodet med klokken. Et kroppsmontert 1xNC kontaktelement med mekanisk overvåking er inkludert sammen med nødstopphodet. Den mekaniske overvåkingen beskytter mot at kontaktkroppen skilles fra hodet uten å aktivere kontaktelementet. Dette kalles også en monitoring contact og egner seg spesielt godt der nødstopp er montert i en paneldør eller i et betjeningspanel. Det er kun mulig at oppnå en kategori 1, PL.c sikkerhetsløsning ved anvendelse av 1xNC kontakt. Dersom høyere sikkerhetsnivå eller flere kontaktfunksjoner ønskes må flere kontaktelementer kjøpes. For merking i henhold til EN13850 skal det brukes et gult skilt i kombinasjon med den røde soppen. Et ZBY9xxx-skilt i Ø60 mm kan brukes til dette. Tilgjengelig med eller uten tekst og symboler. Nødstopp i XB4- og XB5-serien samsvarer med EN/IEC 60204-1, 60364-5-53, EN/ISO 13850 og maskindirektivet 2006/42/EC.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Art der Entriegelung | Dreh-Entriegelung |
|---|---|
| Anzahl der Kontakte als Öffner | 1 |
| Anzahl der Kontakte als Schließer | 0 |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | |
| Montageart | Einbau |
| Mit Beleuchtung | |
| Versorgungsspannung der Lampe | -V |
| Lochdurchmesser | 22mm |
| Anschlussart Hilfsstromkreis | Schraubanschluss |
| Durchmesser der Kappe | 40mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | XB4BS8446 |
|---|---|
| EAN | 3606482035003 |
| ETIM | EC002034 |
| Weight | 0.13 kg |
| Weight (Package) | 0.13 kg |
Designations
Button Button Complete Complete device Control button Control button Control switch Drop off Emergency stop Emergency stop Emergency stop Emergency stop Emergency stop Emergency stop button Emergency stop button Emergency stop button Emergency stop button Emergency stop button Emergency stop switch Emergency stop switch Emergency stop switch Emergency switch Estop Hamorny ZB4 Harmony XB4 Knob button Metal push button Metal push button Metal switch Monitoring Monitoring contact Monitoring contact Monitoring function Mushroom Mushroom button Mushroom button Mushroom push button Mushroom switch Push button Push button Push knob Push switch Switch XB4 ZB4
Login
No reviews found. Share your insights with others.





























