€64.15
% €65.09 (1.44% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810026728 P/N: NSYSPF8200 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYSPF8200 PanelSeT SF/SM Zubehör Sockel-Frontteile, 200x800mm"
Schneider Electric Spacial SF/SM Base-Front Parts, 200x800mm
Schneider Electric NSYSPF8200
EAN 3606485126685
Description
Socle frontal pour enveloppes PanelSeT SF, SM. Accessoire de boîtier polyvalent. Pour applications électroniques et applications compartimentées. Support de montage des panneaux latéraux du socle. Charge permanente admissible 1300kg. Mode de fixation par élément de fixation. Finition de surface en poudre époxy-polyester. Couleur gris anthracite RAL 7022. Socle complet IP30, IK10.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Sockelvorder-/rückseite |
|---|---|
| Werkstoff | Stahl |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer (ähnlich) | 7030 |
| Schlagfestigkeit | |
| Max. Belastbarkeit | 1300kg |
| Geeignet für Gehäusebaubreite | 800mm |
| Geeignet für Gehäusebautiefe | -mm |
| Geeignet für Be-/Entlüftung | |
| Geeignet für Kabelrangierung | 1 |
| Geeignet für Außenaufstellung | |
| Breite | 800mm |
| Höhe | 200mm |
| Tiefe | 800mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYSPF8200 |
|---|---|
| EAN | 3606485126685 |
| ETIM | EC000721 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ACN612011 |
| Weight | 9 kg |
| Weight (Package) | 9 kg |
Designations
Base Base / Base element (switch cabinet) Base for distribution cabinet Base for switch cabinet Base strip Base/Base element (switch cabinet) Cabinet accessory Cabinet base Cabinet base Cabinet base/base element Cabinet strip Cabinet strip Cabinet strip Cabinet view strip Cable management base Cable management frame Cable management space Cable strip Compensation strip Complete base Connection base Decorative strip End strip Fan strip Fan strip set Fixing assembly set Intake fan strip Intake fan strip set Intermediate base strips Intermediate strip Leveling base Mobile base Side edge Side part Side strip Standard base Strip Strip set Switch cabinet accessory Swivel frame strip Swivel frame strip Ventilation base View strip View strip for switch cabinet
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















