€115.87
% €117.57 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810036256 P/N: NSYBPN228 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYBPN228 Rückwand, Außenbefestigung, PanelSeT SFN, für elektrische Gehäuse H 2200 x B 800 mm"
Schneider Electric Rear panel, external mounting, PanelSeT SFN, for electrical enclosures H 2200 x W 800 mm
Schneider Electric NSYBPN228
EAN 3606486104729
Description
Este painel traseiro em aço foi concebido especificamente para montar um quadro elétrico em aço descarbonizado modular PanelSeT SFN para montagem no solo para várias aplicações. Tem uma altura e largura nominais de 2200 mm e 800 mm, respetivamente. O painel é feito de folha de aço. Um acabamento epoxi-poliéster em pó proporciona uma aparência suave. Tem uma cor cinzenta (RAL 7035). Este produto é qualificado como um green premium, com o uso mínimo de substâncias perigosas. Este produto é qualificado como um green premium, com o uso mínimo de substâncias perigosas
Documents & Downloads
Product Attributes
| Geeignet als Seitenwand | |
|---|---|
| Geeignet als Rückwand | 1 |
| Rastermaß | -mm |
| Geeignet für Gehäusebaubreite | 800mm |
| Geeignet für Gehäusebautiefe | -mm |
| Breite | 800mm |
| Höhe | 2200mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Ausführung der Oberfläche | pulverbeschichtet |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Mit Kabeleinführung | |
| Anzahl der Höheneinheiten (HE) | |
| Mit Schloss |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYBPN228 |
|---|---|
| EAN | 3606486104729 |
| ETIM | EC002524 |
| SCIP | 695ecfbd-bb51-4da6-80d3-6b38e7bcfee6 |
| Weight | 24.5 kg |
| Weight (Package) | 24.5 kg |
Designations
Configurable enclosure Control cabinet Control cabinet Control cabinet box Electric distribution Floor-standing enclosure Green steel Industrial enclosure MOMA Motor management Power enclosure Schneider electric Spacial Spacial SFN Steel cabinet Steel enclosure Steel floor-standing enclosure Steel panel Switch panel Universal enclosure
Login
No reviews found. Share your insights with others.






























































