€148.94
% €151.13 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025069 P/N: NSYMP228 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYMP228 PanelSeT SF-Montageplatte, 2200x800mm"
Schneider Electric Spacial SF mounting plate, 2200x800mm
Schneider Electric NSYMP228
EAN 3606485126968
Description
PanelSeT SF/SM Standard-Montageplatte. 2200 x 800 mm. Ausgestattet mit einer umlaufenden Verstärkungsrippe. Permanente zulässige Last 500 kg Zwischenposition, 600 kg an der Rückseite. Verzinktes Stahlblech. 25 Montageplatte, 2 Gleitschuhe inkl. 23 Montageplatte und 2 Führungsschuhe, mit Befestigungswinkeln.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 2200mm |
|---|---|
| Breite | 800mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYMP228 |
|---|---|
| EAN | 3606485126968 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 34 kg |
| Weight (Package) | 34 kg |
Designations
Aluminum mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate assembly Mounting plate for distribution housing Plastic mounting plate Sheet steel mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















