€38.41
% €38.97 (1.44% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024714 P/N: NSYEC861 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC861 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, 1 Kabeldurchf., Clipbefest., 800x600mm"
Schneider Electric Spacial SF cable entry plate, 1 cable entry, clip attachment, 800x600mm
Schneider Electric NSYEC861
EAN 3606485126302
Description
Piastra pressacavi multifunzione a 1 ingresso per PanelSeT SFN e PanelSeT SF. Il prodotto è realizzato in acciaio zincato È adatto per contenitori con larghezza e profondità nominali rispettivamente di 800 e 600 mm. Il set contiene una piastra con 1 ingresso, guarnizione adesiva in poliuretano con sezione trasversale di 15 x 25 mm ed elementi di fissaggio. La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio Il set contiene elementi di fissaggio, 1 piastra e 15 x 25 ms La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 800mm |
| Höhe | 30mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | 1 |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC861 |
|---|---|
| EAN | 3606485126302 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 4.6 kg |
| Weight (Package) | 4.6 kg |
Designations
Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Diaphragm flange Empty small enclosure flange Entry plate Entry plate for small enclosures Flange Flange insert Flange plate Flange plate for control cabinet Foam rubber flange Foam rubber through flange Introduction flange for small enclosures Introduction flange for small enclosures/control cabinet Meter cabinet flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Switch cabinet flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















