€28.50
% €28.92 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024713 P/N: NSYEC86 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC86 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, einteilig, Clipbefestigung, 800x600mm"
Schneider Electric Spacial SF cable entry plate, one-piece, clip attachment, 800x600mm
Schneider Electric NSYEC86
EAN 3606485126050
Description
Piastra pressacavi semplice multifunzione per PanelSeT SFN e PanelSeT SF. Il prodotto è realizzato in acciaio zincato È adatto per contenitori con larghezza e profondità nominali rispettivamente di 800 e 600 mm. Il set contiene una piastra con elementi di fissaggio La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 800mm |
| Höhe | 25mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC86 |
|---|---|
| EAN | 3606485126050 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 4.4 kg |
| Weight (Package) | 4.4 kg |
Designations
Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Empty small enclosure flange Entry flange for small enclosures Entry flange for small enclosures/switchgear Entry plate Entry plate for small enclosures Flange Flange insert Foam rubber flange Foam rubber thru-flange Membrane flange Meter cabinet flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Switchgear flange plate Switchgear flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















