€287.32
% €291.55 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025901 P/N: NSYS3D12830 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYS3D12830 PanelSeT S3D Volltür ohne Montageplatte H1200xB800xT300 IP66 IK10 RAL7035."
Schneider Electric Spacial S3D Complete Door without Mounting Plate H1200xB800xT300 IP66 IK10 RAL7035
Schneider Electric NSYS3D12830
EAN 3606480159886
Description
Coffret mural en acier PanelSeT S3D avec porte pleine. Corps monobloc, sans plaque de montage. Construction robuste basée sur un nouveau design. Système de fermeture à 3 points avec poignée et insert de verrouillage à double barre de 3 mm. Fabriqué en acier, finition poudre époxy-polyester. Rail avant en forme de gouttière à double épaisseur. Degrès de protection IP 66, IK10, gris clair RAL 7035. 2 plaques passe-câbles incluses, standard. Vaste gamme d'accessoires. L'emballage est réutilisable après assemblage.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Breite | 800mm |
|---|---|
| Höhe | 1200mm |
| Tiefe | 300mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Werkstoffgüte | sonstige |
| Ausführung der Oberfläche | pulverbeschichtet |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Freistehend | |
| Bodenstehendes Wandmodell | 1 |
| Geeignet für Wandmontage | 1 |
| Eckmodell | |
| Zwischeneinbau | |
| Koppelbar | |
| Mit Montageplatte | |
| Montageplatte tiefenverstellbar | |
| Geeignet für Wandeinbau | |
| Mastbefestigung | 1 |
| Mit Tür | 1 |
| Anzahl der Türen | 1 |
| Mit Sichttür | |
| Mit Lüftungstür | |
| Mit rückseitiger Tür | |
| Anzahl der Schlösser | 1 |
| Mit Oberteil | |
| Transparenter Deckel | |
| Geeignet für metrische Montage | 1 |
| Geeignet für Außenaufstellung | 1 |
| Schrägdach | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Vorprägungen | |
| EMV-Ausführung | |
| Schlagfestigkeit | IK10 |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | 4X |
| Wärmeverlustkapazität (Delta T = 20 K) nach IEC/TR 60890 | -W |
| Max. zulässige Belastung des Gehäuses/Schranks nach IEC 62208 | 250N |
| Max. zulässige Belastung der Tür(en) nach IEC 62208 | 50N |
| Max. zulässige Belastung der Montageplatte nach IEC 62208 | 250N |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYS3D12830 |
|---|---|
| EAN | 3606480159886 |
| ETIM | EC000261 |
| SCIP | e893f0a0-d2cc-4011-9425-3873dde70142 |
| ECLASS | eClass_10_AGZ056016 |
| Weight | 43 kg |
| Weight (Package) | 43 kg |
Designations
Antenna Cabinet Bus Housing Cabinet Cabinet System Cabinet/Enclosure (empty) Compact Cabinet Compact Switch Cabinet Connection Cabinet Corner Cabinet Electronics Cabinet Empty Switch Cabinet Housing for Bus Systems Large Cabinet Operator Housing Plaster Housing Row Cabinet Row System Row System Switch Cabinet Switch Cabinet (empty) Terminal Box Wall Cabinet Wall Housing
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















































