€18.76
% €19.04 (1.47% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810023731 P/N: NSYAELYTCRG8 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYAELYTCRG8 Set, 2 Hebeösen M8. Maximale Last: 210kg"
Schneider Electric Set, 2 lifting eyes M8. Maximum load: 210kg
Schneider Electric NSYAELYTCRG8
EAN 3606480168727
Description
Jeu de boulons à oeil zingués M8 : acier moulé et supports : acier galvanisé pour le levage et le transport des suites d'armoires PanelSeT CRN et PanelSeT S3D Le kit est composé de 2 boulons à oeil, 2 supports, 2 rondelles, 2 écrous et éléments de fixation La charge maximale est de 200 kg lors de l'élingage à 60°
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Transportöse |
|---|---|
| Breite | 120mm |
| Höhe | 55mm |
| Tiefe | 30mm |
| Tragfähigkeit | 200kg |
| Werkstoff | Metall |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYAELYTCRG8 |
|---|---|
| EAN | 3606480168727 |
| ETIM | EC002621 |
| ECLASS | eClass_10_ACN629011 |
| Weight | 0.27 kg |
| Weight (Package) | 0.27 kg |
Designations
Component for transport (switchgear cabinet) Lifting eye Transport angle Transport roller
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















