€12.90
% €13.09 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810027096 P/N: NSYTLDFL Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYTLDFL Kabeleinführ.platte m. 1 FL21-Ausschnitt f.r S3D-Gehäuse. RAL7035. L345xB130."
Schneider Electric Cable entry plate with 1 FL21 cutout for S3D enclosure. RAL7035. L345xW130.
Schneider Electric NSYTLDFL
EAN 3606480168413
Description
Plaque passe-câbles polyvalente pour coffrets PanelSeT S3D et PanelSeT CRNG La profondeur nominale de l'armoire est de 200 mm ou 250 mm Le produit est fabriqué en tôle d'acier et joint en mousse de polyéthylène (PE) La plaque a une épaisseur de 1,5 mm La largeur est de 345 mm et la largeur réelle est de 360 mm La hauteur est de 345 mm et la hauteur est de 5 mm La profondeur est de 130 mm L'ensemble contient des éléments de fixation, 1 plaque et 1 joint séparé La plaque passe-câbles doit être montée sur le bas de l'armoire 1 découpe 194 x 62,5 mm La protection contre la corrosion est assurée par un revêtement en poudre époxy-polyester Convient aux membranes FL21
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Kabelverschraubung |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 360mm |
| Höhe | 5mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYTLDFL |
|---|---|
| EAN | 3606480168413 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | e893f0a0-d2cc-4011-9425-3873dde70142 |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 0.4 kg |
| Weight (Package) | 0.4 kg |
Designations
Blank small enclosure flange Cable entry Cable entry flange Cable flange plate Cable introduction plate Closure flange Flange Flange insert Flange plate Flange plate for switch cabinet Foam rubber flange Foam rubber penetration flange Introduction flange for small enclosures Introduction flange for small enclosures/switch cabinet Introduction plate Introduction plate for small enclosures Membrane flange Meter cabinet flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Switch cabinet flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















