€228.10
% €231.46 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024377 P/N: NSYCVF300M24DPF Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYCVF300M24DPF ClimaSys-Lüfter IP54, 300m³/h, 24V DC, mit Ausgangsgitter und Filter G2"
Schneider Electric ClimaSys fan IP54, 300m³/h, 24V DC, with outlet grid and G2 filter
Schneider Electric NSYCVF300M24DPF
EAN 3606480151309
Description
Ce ventilateur moteur ClimaSys dispose d'une protection IP54 et de 2 grilles de protection sur les faces avant et arrière, en thermoplastique (ASA PC).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Lüfter | 1 |
|---|---|
| Betriebsspannung AC 50 Hz | -V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | -V |
| Betriebsspannung DC | 24V |
| Spannungsart | DC |
| Geeignet für Wandeinbau | |
| Ausgeführt als Einschublüfter | 1 |
| Umlüfter | 1 |
| Dachlüfter | |
| Mit Filter | 1 |
| Mit Schutzabdeckung | 1 |
| Volumenstrom | 262m³/h |
| Bemessungsleistung | 13W |
| EMV-Ausführung | |
| Geräuschemission | 56dB(A) |
| Schutzart (IP) | IP54 |
| Schutzart (NEMA) | 13 |
| Montageart | Schnappbefestigung |
| Geeignet für 482 | |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Breite | 248mm |
| Höhe | 268mm |
| Tiefe | 103.4mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYCVF300M24DPF |
|---|---|
| EAN | 3606480151309 |
| ETIM | EC000320 |
| SCIP | 61d9d3f3-5a49-48f8-8056-1a5ad0ad4c76 |
| ECLASS | eClass_10_ACN602011 |
| Weight | 1.36 kg |
| Weight (Package) | 1.36 kg |
Designations
Accessories control cabinet Accessories for control cabinet Air circulation Axial fan Axial fan Cabinet fan Cabinet fan Cabinet fan Cabinet fan sheet Cabinet ventilation Circulating fan Control cabinet accessories Control cabinet air conditioning Control cabinet fan Control cabinet fan sheet Control cabinet ventilation EMC filter fan Fan Fan Fan for control cabinet Fan module Fan replacement Fan set Fan sheet Fan sheet for control cabinet Fan system Filter fan Insert fan Interior fan Pressure fan Roof fan Roof ventilation
Login
No reviews found. Share your insights with others.




































