€147.77
% €149.94 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024374 P/N: NSYCVF300M115PF Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYCVF300M115PF ClimaSys-Lüfter IP54, 300m³/h, 115V, mit Ausgangsgitter und Filter G2"
Schneider Electric ClimaSys fan IP54, 300m³/h, 115V, with exhaust grille and G2 filter
Schneider Electric NSYCVF300M115PF
EAN 3606480151293
Description
Protection IP54. Tension d'entrée 115 V 50/60 Hz. Dimensions de découpe de 223 x 223 mm. 2 grilles de protection sur les faces avant et arrière. Puissance absorbée 36 W 50 Hz, 36 W 60 Hz. Grille de sortie injectée en thermoplastique (ASA PC), gris RAL 7035. Débit libre avec filtre standard de 300 m3/h à 50 Hz et de 300 m3/h à 60 Hz. Raccordement des bornes par connecteur faston.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Lüfter | 1 |
|---|---|
| Betriebsspannung AC 50 Hz | 115V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | 115V |
| Betriebsspannung DC | -V |
| Spannungsart | AC |
| Geeignet für Wandeinbau | |
| Ausgeführt als Einschublüfter | 1 |
| Umlüfter | 1 |
| Dachlüfter | |
| Mit Filter | 1 |
| Mit Schutzabdeckung | 1 |
| Volumenstrom | 300m³/h |
| Bemessungsleistung | 36W |
| EMV-Ausführung | |
| Geräuschemission | 56dB(A) |
| Schutzart (IP) | IP54 |
| Schutzart (NEMA) | 13 |
| Montageart | Schnappbefestigung |
| Geeignet für 482 | |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Breite | 248mm |
| Höhe | 268mm |
| Tiefe | 116mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYCVF300M115PF |
|---|---|
| EAN | 3606480151293 |
| ETIM | EC000320 |
| SCIP | 61d9d3f3-5a49-48f8-8056-1a5ad0ad4c76 |
| ECLASS | eClass_10_ACN602011 |
| Weight | 1.72 kg |
| Weight (Package) | 1.72 kg |
Designations
Air circulation Axial fan Axial ventilator Cabinet fan Cabinet fan Cabinet fan Cabinet fan plate Cabinet ventilation Circulating fan Control cabinet accessories Control cabinet accessories Control cabinet air conditioning Control cabinet fan Control cabinet fan Control cabinet fan plate Control cabinet fan plate Control cabinet ventilation EMC filter fan Fan Fan module Fan plate Fan replacement Fan set Fan system Filter fan Insert fan Interior fan Pressure fan Roof fan Roof ventilation Ventilator
Login
No reviews found. Share your insights with others.




































