€40.91
% €73.19 (44.1% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810033155 P/N: XVUC24 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric XVUC24 Leuchtelement, Harmony XVU, modular, 60mm, LED, rot, Dauerlicht, IP65, 24V ACDC"
Schneider Electric Lighting Element, Harmony XVU, modular, 60mm, LED, red, steady light, IP65, 24V ACDC
Schneider Electric XVUC24
EAN 3606480555824
Description
Harmony XVU modulære lyskolonner gir 360° synlighet og passer et bredt spekter av bruksområder. Disse lyskolonnene tilbyr båd e lys og lydvarsling (buzzer og stemme), er enkel i bruk, har høy ytelse og kommer med en rekke innovative funksjoner.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Funktion | Dauerlicht |
|---|---|
| Wiederholfrequenz einstellbar | |
| Farbe | rot |
| Außendurchmesser | 60mm |
| Betriebsspannung AC 50 Hz | 24V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | 24V |
| Betriebsspannung DC | 24V |
| Spannungsart | AC/DC |
| Leistungsaufnahme | -W |
| Leuchtmittel | LED |
| Gehäusefarbe | schwarz |
| Schutzart (IP) | IP65 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | XVUC24 |
|---|---|
| EAN | 3606480555824 |
| ETIM | EC000232 |
| SCIP | c06fce4f-aea2-46a5-aadb-0b38d1efbe3f |
| ECLASS | eClass_10_AKF038014 |
| Weight | 0.06 kg |
| Weight (Package) | 0.15 kg |
Designations
Compact signal station Display Illuminating column Illuminating column Illumination light Light column Light column Lighting element Signal element Signal light Signal station Signal tower Signal tower Signaling State display Traffic light XVB XVM XVU
Login
No reviews found. Share your insights with others.












































