€269.73
% €273.70 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025878 P/N: NSYS3D10830P Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYS3D10830P PanelSeT S3D Volltür mit Montageplatte H1000xB800xT300 IP66 IK10 RAL7035."
Schneider Electric Spacial S3D full door with mounting plate H1000xB800xT300 IP66 IK10 RAL7035
Schneider Electric NSYS3D10830P
EAN 3606480160110
Description
Cassetta in acciaio PanelSeT S3D montaggio a parete con porta piena e piastra di fondo. 800 x 1000 x 300 mm Corpo monoblocco, piastra di montaggio inclusa. Sistema di chiusura a 3 punti con maniglia e inserto doppia barra 3 mm. Realizzata in acciaio, finitura con polvere epossidica di poliestere. Protezione IP 66, IK10, grigio RAL 7035.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Breite | 800mm |
|---|---|
| Höhe | 1000mm |
| Tiefe | 300mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Werkstoffgüte | sonstige |
| Ausführung der Oberfläche | pulverbeschichtet |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Freistehend | |
| Bodenstehendes Wandmodell | 1 |
| Geeignet für Wandmontage | 1 |
| Eckmodell | |
| Zwischeneinbau | |
| Koppelbar | |
| Mit Montageplatte | 1 |
| Montageplatte tiefenverstellbar | |
| Geeignet für Wandeinbau | |
| Mastbefestigung | 1 |
| Mit Tür | 1 |
| Anzahl der Türen | 1 |
| Mit Sichttür | |
| Mit Lüftungstür | |
| Mit rückseitiger Tür | |
| Anzahl der Schlösser | 1 |
| Mit Oberteil | |
| Transparenter Deckel | |
| Geeignet für metrische Montage | 1 |
| Geeignet für Außenaufstellung | 1 |
| Schrägdach | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Vorprägungen | |
| EMV-Ausführung | |
| Schlagfestigkeit | IK10 |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | 4X |
| Wärmeverlustkapazität (Delta T = 20 K) nach IEC/TR 60890 | -W |
| Max. zulässige Belastung des Gehäuses/Schranks nach IEC 62208 | 250N |
| Max. zulässige Belastung der Tür(en) nach IEC 62208 | 50N |
| Max. zulässige Belastung der Montageplatte nach IEC 62208 | 250N |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYS3D10830P |
|---|---|
| EAN | 3606480160110 |
| ETIM | EC000261 |
| SCIP | e893f0a0-d2cc-4011-9425-3873dde70142 |
| ECLASS | eClass_10_AGZ056016 |
| Weight | 46 kg |
| Weight (Package) | 46 kg |
Designations
Antenna cabinet Bayed cabinet system Bayed enclosure Bayed system Bus housing Bus system housing Cabinet Cabinet system Compact cabinet Compact switch cabinet Connection enclosure Corner cabinet Electronics cabinet Empty switch cabinet Enclosure/Cabinet (empty) Large cabinet Operator housing Plaster housing Switch cabinet Switch cabinet (empty) Terminal box Wall cabinet Wall-mounted enclosure
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















































