€121.97
% €123.76 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024406 P/N: NSYCVF85M24DPF Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYCVF85M24DPF ClimaSys-Lüfter IP54, 85m³/h, 24V DC, mit Ausgangsgitter und Filter G2"
Schneider Electric ClimaSys Fan IP54, 85m³/h, 24V DC, with outlet grid and G2 filter
Schneider Electric NSYCVF85M24DPF
EAN 3606480151224
Description
Ventilatore motore assiale ClimaSys CV. 24V DC 50Hz o 60Hz. 7,6 W 50 Hz. Portata libera con filtro standard di 80 m3/h a 50 Hz. 170 x 150 x 62 mm Dimensioni del foro di 125 x 125 mm. Griglia di uscita in materiale termoplastico (ASA PC), grigio RAL 7035. Morsetti di collegamento via cavo. 2 griglie di protezione sulle superfici anteriore e posteriore. Protezione IP54.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Lüfter | 1 |
|---|---|
| Betriebsspannung AC 50 Hz | -V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | -V |
| Betriebsspannung DC | 24V |
| Spannungsart | DC |
| Geeignet für Wandeinbau | |
| Ausgeführt als Einschublüfter | 1 |
| Umlüfter | 1 |
| Dachlüfter | |
| Mit Filter | 1 |
| Mit Schutzabdeckung | 1 |
| Volumenstrom | 80m³/h |
| Bemessungsleistung | 7.6W |
| EMV-Ausführung | |
| Geräuschemission | 49dB(A) |
| Schutzart (IP) | IP54 |
| Schutzart (NEMA) | 13 |
| Montageart | Schnappbefestigung |
| Geeignet für 482 | |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Breite | 150mm |
| Höhe | 170mm |
| Tiefe | 62mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYCVF85M24DPF |
|---|---|
| EAN | 3606480151224 |
| ETIM | EC000320 |
| SCIP | 61d9d3f3-5a49-48f8-8056-1a5ad0ad4c76 |
| ECLASS | eClass_10_ACN602011 |
| Weight | 0.54 kg |
| Weight (Package) | 0.54 kg |
Designations
Air circulation Axial fan Axial ventilator Cabinet accessories Cabinet accessories Cabinet accessory Cabinet air conditioning Cabinet fan Cabinet fan Cabinet fan plate Cabinet ventilation Circulating fan EMC filter fan Enclosure fan Enclosure fan plate Enclosure ventilation Fan Fan (cabinet) Fan module Fan plate Fan plate for cabinet Fan replacement Fan set Fan system Filter fan Interior fan Pressure fan Roof fan Roof ventilation Slide-in fan Ventilator
Login
No reviews found. Share your insights with others.




































