€100.04
% €101.51 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024403 P/N: NSYCVF85M115PF Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYCVF85M115PF ClimaSys-Lüfter IP54, 85m³/h, 115V, mit Ausgangsgitter und Filter G2"
Schneider Electric ClimaSys Fan IP54, 85m³/h, 115V, with exit grille and G2 filter
Schneider Electric NSYCVF85M115PF
EAN 3606480151217
Description
Ce ventilateur est conçu pour fournir un refroidissement fiable et efficace. Il est fabriqué en thermoplastique injecté (ASA PC) et est disponible en couleur gris (RAL 7035). Il est de type roulement à billes et a une pression maximale de 50Pa. Il dispose d'une plage de puissance de 16 W à 50Hz et 15 W à 60Hz, et un débit libre de 79 m3/h à 50Hz et 92 m3/h à 60Hz. Il peut être utilisé entre -20 et 60°C Il dispose d'un connecteur Faston et est livré avec un filtre, une grille de sortie, deux grilles de protection sur les faces avant et arrière et un cordon d'alimentation. Il a un degré de protection IP54 et un niveau sonore de 46-49dB. Les dimensions de découpe du ventilateur sont de 125 x 125mm. Ce ventilateur est également livré avec un filtre anti-insectes inclus.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Lüfter | 1 |
|---|---|
| Betriebsspannung AC 50 Hz | 115V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | 115V |
| Betriebsspannung DC | -V |
| Spannungsart | AC |
| Geeignet für Wandeinbau | |
| Ausgeführt als Einschublüfter | 1 |
| Umlüfter | 1 |
| Dachlüfter | |
| Mit Filter | 1 |
| Mit Schutzabdeckung | 1 |
| Volumenstrom | 79m³/h |
| Bemessungsleistung | 16W |
| EMV-Ausführung | |
| Geräuschemission | 49dB(A) |
| Schutzart (IP) | IP54 |
| Schutzart (NEMA) | 13 |
| Montageart | Schnappbefestigung |
| Geeignet für 482 | |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Breite | 150mm |
| Höhe | 170mm |
| Tiefe | 62mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYCVF85M115PF |
|---|---|
| EAN | 3606480151217 |
| ETIM | EC000320 |
| SCIP | 61d9d3f3-5a49-48f8-8056-1a5ad0ad4c76 |
| ECLASS | eClass_10_ACN602011 |
| Weight | 0.92 kg |
| Weight (Package) | 0.92 kg |
Designations
Accessories for switch cabinet Air circulation Axial fan Axial ventilator Cabinet fan Cabinet fan Cabinet fan panel Cabinet ventilation Circulation fan EMC filter fan Fan Fan (switch cabinet) Fan for switch cabinet Fan module Fan set Fan set Fan sheet Fan sheet for switch cabinet Fan system Filter fan Insert fan Interior fan Pressure fan Roof fan Roof ventilation Switch cabinet accessories Switch cabinet accessories Switch cabinet air-conditioning Switch cabinet fan Switch cabinet fan panel Switch cabinet ventilation Ventilator
Login
No reviews found. Share your insights with others.




































