€295.53
% €299.88 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024402 P/N: NSYCVF850M400PF Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYCVF850M400PF ClimaSys-Lüfter IP54, 850m³/h, 400V, mit Ausgangsgitter und Filter G2"
Schneider Electric ClimaSys fan IP54, 850m³/h, 400V, with exit grid and G2 filter
Schneider Electric NSYCVF850M400PF
EAN 3606480151361
Description
Ce ventilateur fournit un refroidissement fiable et efficace Il est fabriqué en thermoplastique injecté (ASA PC) et est gris (RAL 7035). Le ventilateur est à roulement à billes et sa pression maximale est de 170Pa. Il a une plage de puissance de 126W à 50Hz et 126W à 60Hz, et un débit libre de 803m3/h à 60Hz et 931m3/h à 50Hz. Il peut être utilisé entre -15 et 60°C. Il dispose d'un bornier et est livré avec un filtre, une grille de sortie et deux grilles de protection sur les surfaces avant et arrière. Il dispose d'un degré de protection IP54 et un niveau de bruit compris entre 75 et 76dB Les dimensions de la découpe du ventilateur sont de 291 x 291mm. Ce ventilateur est également livré avec un filtre anti-insectes.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Lüfter | 1 |
|---|---|
| Betriebsspannung AC 50 Hz | 400V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | 400V |
| Betriebsspannung DC | -V |
| Spannungsart | AC |
| Geeignet für Wandeinbau | |
| Ausgeführt als Einschublüfter | 1 |
| Umlüfter | 1 |
| Dachlüfter | |
| Mit Filter | 1 |
| Mit Schutzabdeckung | 1 |
| Volumenstrom | 931m³/h |
| Bemessungsleistung | 126W |
| EMV-Ausführung | |
| Geräuschemission | 77dB(A) |
| Schutzart (IP) | IP54 |
| Schutzart (NEMA) | 13 |
| Montageart | Schnappbefestigung |
| Geeignet für 482 | |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Breite | 316mm |
| Höhe | 336mm |
| Tiefe | 162mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYCVF850M400PF |
|---|---|
| EAN | 3606480151361 |
| ETIM | EC000320 |
| SCIP | 61d9d3f3-5a49-48f8-8056-1a5ad0ad4c76 |
| ECLASS | eClass_10_ACN602011 |
| Weight | 4.47 kg |
| Weight (Package) | 4.47 kg |
Designations
Accessories for cabinet Air circulation Axial fan Axial ventilator Cabinet accessories Cabinet accessories Cabinet air conditioning Cabinet fan Cabinet fan Cabinet fan Cabinet fan plate Cabinet ventilation Circulating fan EMC filter fan Enclosure fan Enclosure fan plate Enclosure ventilation Fan Fan (cabinet) Fan module Fan plate Fan plate for cabinet Fan replacement Fan set Fan system Filter fan Insert fan Internal fan Pressure fan Roof fan Roof ventilation Ventilator
Login
No reviews found. Share your insights with others.





































