€36.88
% €37.43 (1.47% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810023957 P/N: NSYCAG291LPF Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYCAG291LPF Ausgangsgitter-Ausschnitt 291x291mm, Außen. 336x316mm, IP54"
Schneider Electric Outlet grille cutout 291x291mm, exterior 336x316mm, IP54
Schneider Electric NSYCAG291LPF
EAN 3606480151552
Description
NSYCAG291LPF to plastikowa kratka wentylacyjna wylotowa o wymiarach 291x291 mm. Jest ona w kolorze szarym (RAL 7035), zgodna z gamą produktów ClimaSys CV. Etykieta Green Premium jest zobowiązaniem firmy Schneider Electric do dostarczania produktów o najwyższej w swojej klasie ekologiczności. Green Premium obiecuje zgodność z najnowszymi przepisami , przejrzystość w zakresie wpływu na środowisko, a także produkty o obiegu zamkniętym i niskiej emisji CO2.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Geeignet für Gehäusebaubreite | 291mm |
|---|---|
| Geeignet für Gehäusebautiefe | 800mm |
| Breite | 291mm |
| Höhe | 291mm |
| Durchmesser | -mm |
| Für max. Anzahl Lüfter | 1 |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Ausführung der Oberfläche | unbehandelt |
| Mit eingebautem Filter | 1 |
| Montageart | Schnappbefestigung |
| Schutzart (IP) | IP54 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYCAG291LPF |
|---|---|
| EAN | 3606480151552 |
| ETIM | EC000331 |
| ECLASS | eClass_10_ACN649011 |
| Weight | 0.83 kg |
| Weight (Package) | 0.83 kg |
Designations
Accessories for cabinet Cabinet accessories Cabinet fan plate Cabinet fan plate Cabinet ventilation Cabinet ventilation Fan plate Fan plate (cabinet) Fan plate for cabinet Ventilation flange
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















