€215.20
% €218.37 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024390 P/N: NSYCVF560M115PF Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYCVF560M115PF ClimaSys-Lüfter IP54, 560m³/h, 115V, mit Ausgangsgitter und Filter G2"
Schneider Electric ClimaSys fan IP54, 560m³/h, 115V, with outlet grille and G2 filter
Schneider Electric NSYCVF560M115PF
EAN 3606480151330
Description
Ce ventilateur est conçu pour fournir un refroidissement fiable et efficace. Il est fabriqué en thermoplastique injecté (ASA PC) et est disponible en couleur gris (RAL 7035). Il est de type roulement à billes et a une pression maximale de 140Pa. Il dispose d'une plage de puissance de 65 W à 50Hz et 83 W à 60Hz, et un débit libre de 562 m3/h à 50Hz et 586 m3/h à 60Hz. Il peut être utilisé entre -15 et 60°C Il dispose d'un bornier et est livré avec un filtre, une grille de sortie et deux grilles de protection sur les surfaces avant et arrière. Il a un degré de protection IP54 et un niveau sonore de 59-59dB. Les dimensions de découpe du ventilateur sont de 291 x 291mm. Ce ventilateur est également livré avec un filtre anti-insectes inclus.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Lüfter | 1 |
|---|---|
| Betriebsspannung AC 50 Hz | 115V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | 115V |
| Betriebsspannung DC | -V |
| Spannungsart | AC |
| Geeignet für Wandeinbau | |
| Ausgeführt als Einschublüfter | 1 |
| Umlüfter | 1 |
| Dachlüfter | |
| Mit Filter | 1 |
| Mit Schutzabdeckung | 1 |
| Volumenstrom | 562m³/h |
| Bemessungsleistung | 65W |
| EMV-Ausführung | |
| Geräuschemission | 59dB(A) |
| Schutzart (IP) | IP54 |
| Schutzart (NEMA) | 13 |
| Montageart | Schnappbefestigung |
| Geeignet für 482 | |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Breite | 316mm |
| Höhe | 336mm |
| Tiefe | 161mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYCVF560M115PF |
|---|---|
| EAN | 3606480151330 |
| ETIM | EC000320 |
| SCIP | 61d9d3f3-5a49-48f8-8056-1a5ad0ad4c76 |
| ECLASS | eClass_10_ACN602011 |
| Weight | 3.8 kg |
| Weight (Package) | 3.8 kg |
Designations
Air circulation Axial fan Axial fan Cabinet accessories Cabinet accessories Cabinet accessories Cabinet air conditioning Cabinet fan Cabinet fan Cabinet fan Cabinet fan Cabinet fan plate Cabinet fan plate Cabinet ventilation Cabinet ventilation Circulating fan EMC filter fan Fan Fan (cabinet) Fan module Fan plate Fan plate for cabinet Fan set Fan set Fan system Filter fan Internal fan Plug-in fan Pressure fan Roof fan Roof ventilation Ventilator
Login
No reviews found. Share your insights with others.




































