€75.29
% €76.40 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024384 P/N: NSYCVF38M24DPF Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYCVF38M24DPF ClimaSys-Lüfter IP54, 38m³/h, 24V DC, mit Ausgangsgitter und Filter G2"
Schneider Electric ClimaSys fan IP54, 38m³/h, 24V DC, with outlet grid and G2 filter
Schneider Electric NSYCVF38M24DPF
EAN 3606480151187
Description
Ce ventilateur moteur ClimaSys dispose d'une protection IP54 et de 2 grilles de protection sur les faces avant et arrière, en thermoplastique (ASA PC). 24V CC à 50Hz ou 60Hz. 3,6 W à 50 Hz. Débit libre avec filtre standard de 58 m3 / h à 50 Hz. Dimensions de la découpe de 92 x 92 mm. Grille de sortie en thermoplastique injecté (ASA PC), gris clair RAL 7035. Connexions bornes par câble. 2 grilles de protection sur les faces avant et arrière. Indice de protection IP54.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Lüfter | 1 |
|---|---|
| Betriebsspannung AC 50 Hz | -V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | -V |
| Betriebsspannung DC | 24V |
| Spannungsart | DC |
| Geeignet für Wandeinbau | |
| Ausgeführt als Einschublüfter | 1 |
| Umlüfter | 1 |
| Dachlüfter | |
| Mit Filter | 1 |
| Mit Schutzabdeckung | 1 |
| Volumenstrom | 38m³/h |
| Bemessungsleistung | 3.6W |
| EMV-Ausführung | |
| Geräuschemission | 41dB(A) |
| Schutzart (IP) | IP54 |
| Schutzart (NEMA) | 13 |
| Montageart | Schnappbefestigung |
| Geeignet für 482 | |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Breite | 117mm |
| Höhe | 137mm |
| Tiefe | 49mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYCVF38M24DPF |
|---|---|
| EAN | 3606480151187 |
| ETIM | EC000320 |
| SCIP | 61d9d3f3-5a49-48f8-8056-1a5ad0ad4c76 |
| ECLASS | eClass_10_ACN602011 |
| Weight | 0.23 kg |
| Weight (Package) | 0.28 kg |
Designations
Air circulation Axial fan Cabinet accessory Cabinet accessory Cabinet air conditioning Cabinet fan Cabinet fan Cabinet fan panel Cabinet ventilation Cabinet ventilation EMC filter fan Fan (cabinet) Fan module Fan panel for cabinet Fan replacement Fan set Fan system Filter fan Internal fan Panel fan Pressure fan Roof fan Roof ventilation
Login
No reviews found. Share your insights with others.

































