€65.32
% €66.28 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024383 P/N: NSYCVF38M230PF Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYCVF38M230PF ClimaSys-Lüfter IP54, 38m³/h, 230V, mit Ausgangsgitter und Filter G2"
Schneider Electric ClimaSys Fan IP54, 38m³/h, 230V, with outlet grille and G2 filter
Schneider Electric NSYCVF38M230PF
EAN 3606480151163
Description
Ce ventilateur moteur ClimaSys dispose d'une protection IP54 et de 2 grilles de protection sur les faces avant et arrière, en thermoplastique (ASA PC). 230V à 50Hz ou 60Hz. 4,5 W à 50 Hz, 4,8 W à 60 Hz. Débit libre avec filtre standard de 38 m3 / h à 50 Hz et 39 m3 / h à 60 Hz. Dimensions de la découpe de 92 x 92 mm. Grille de sortie en thermoplastique injecté (ASA PC), gris clair RAL 7035. Connexions bornes par câble. 2 grilles de protection sur les faces avant et arrière. Indice de protection IP54.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Lüfter | 1 |
|---|---|
| Betriebsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | 230V |
| Betriebsspannung DC | -V |
| Spannungsart | AC |
| Geeignet für Wandeinbau | |
| Ausgeführt als Einschublüfter | 1 |
| Umlüfter | 1 |
| Dachlüfter | |
| Mit Filter | 1 |
| Mit Schutzabdeckung | 1 |
| Volumenstrom | 38m³/h |
| Bemessungsleistung | 4.5W |
| EMV-Ausführung | |
| Geräuschemission | 41dB(A) |
| Schutzart (IP) | IP54 |
| Schutzart (NEMA) | 13 |
| Montageart | Schnappbefestigung |
| Geeignet für 482 | |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Breite | 117mm |
| Höhe | 137mm |
| Tiefe | 49mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYCVF38M230PF |
|---|---|
| EAN | 3606480151163 |
| ETIM | EC000320 |
| SCIP | 61d9d3f3-5a49-48f8-8056-1a5ad0ad4c76 |
| ECLASS | eClass_10_ACN602011 |
| Weight | 0.28 kg |
| Weight (Package) | 0.28 kg |
Designations
Accessories for switch cabinet Air recirculation Axial fan Axial ventilator Cabinet fan Cabinet fan Cabinet fan Cabinet fan plate Cabinet ventilation Circulating fan EMC filter fan Fan Fan for switch cabinet Fan module Fan plate Fan plate for switch cabinet Fan set Fan set Fan system Filter fan Insert fan Interior fan Jet fan Roof fan Roof ventilation Switch cabinet accessories Switch cabinet accessories Switch cabinet air conditioning Switch cabinet fan Switch cabinet fan plate Switch cabinet ventilation Ventilator
Login
No reviews found. Share your insights with others.

































