€65.56
% €66.52 (1.44% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024381 P/N: NSYCVF38M115PF Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYCVF38M115PF ClimaSys-Lüfter IP54, 38m³/h, 115V, mit Ausgangsgitter und Filter G2"
Schneider Electric ClimaSys Fan IP54, 38m³/h, 115V, with outlet grille and G2 filter
Schneider Electric NSYCVF38M115PF
EAN 3606480151170
Description
Ce ventilateur est conçu pour fournir un refroidissement fiable et efficace. Il est fabriqué en thermoplastique injecté (ASA PC) et est disponible en couleur gris (RAL 7035). Il est de type roulement à billes et a une pression maximale de 29Pa. Il dispose d'une plage de puissance de 3,3W à 50Hz et 3,5W à 60Hz, et un débit libre de 38 m3/h à 50Hz et 39 m3/h à 60Hz. Il peut être utilisé entre -10 et 70°C Il dispose d'un câble d'alimentation et est livré avec un filtre, une grille de sortie et deux grilles de protection sur les surfaces avant et arrière. Il a un degré de protection IP54 et un niveau sonore de 40-41dB. Les dimensions de découpe du ventilateur sont de 92 x 92mm.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Lüfter | 1 |
|---|---|
| Betriebsspannung AC 50 Hz | 115V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | 115V |
| Betriebsspannung DC | -V |
| Spannungsart | AC |
| Geeignet für Wandeinbau | |
| Ausgeführt als Einschublüfter | 1 |
| Umlüfter | 1 |
| Dachlüfter | |
| Mit Filter | 1 |
| Mit Schutzabdeckung | 1 |
| Volumenstrom | 38m³/h |
| Bemessungsleistung | 3.3W |
| EMV-Ausführung | |
| Geräuschemission | 41dB(A) |
| Schutzart (IP) | IP54 |
| Schutzart (NEMA) | 13 |
| Montageart | Schnappbefestigung |
| Geeignet für 482 | |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Breite | 117mm |
| Höhe | 137mm |
| Tiefe | 49mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYCVF38M115PF |
|---|---|
| EAN | 3606480151170 |
| ETIM | EC000320 |
| SCIP | 61d9d3f3-5a49-48f8-8056-1a5ad0ad4c76 |
| ECLASS | eClass_10_ACN602011 |
| Weight | 0.22 kg |
| Weight (Package) | 0.3 kg |
Designations
Accessory for switch cabinet Axial fan Cabinet air circulation Cabinet conditioning Cabinet fan Cabinet fan plate Cabinet ventilation Fan Fan (switch cabinet) Fan for switch cabinet Fan module Fan plate for switch cabinet Fan replacement Fan system Pressure fan Roof fan Roof ventilation
Login
No reviews found. Share your insights with others.

































