€39.48
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810021949 P/N: LVS04661 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric LVS04661 PrismaSeT-P, Linergy LGYE/BS, Sammelschienenträger, vertikal fest"
Schneider Electric PrismaSeT-P, Linergy LGYE/BS, Busbar Holder, Vertical Fixed
Schneider Electric LVS04661
EAN 3606481867117
Description
Support de jeu de barres vertical fixe conçu pour fournir un support robuste pour les systèmes de jeu de barres. Compatible avec jeu de barres BS 5/10 mm Linergy, jeu de barres Linergy LGYE. Convient à l'installation de jeux de barres arrière dans les armoires PrismaSeT P. Compatible avec les jeux de barres espacés de 150 mm et 300 mm.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Polzahl | 4 |
|---|---|
| Max. Bemessungsstrom | 4000A |
| Schienenabstand | 75mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | LVS04661 |
|---|---|
| EAN | 3606481867117 |
| ETIM | EC001166 |
| Weight | 1.03 kg |
| Weight (Package) | 1.03 kg |
Designations
Busbar Linergy LGYE/BS Prisma PrismaSeT
Login
No reviews found. Share your insights with others.


































