€13.02
% €13.21 (1.44% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810026976 P/N: NSYTBS111113H Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYTBS111113H PanelSeT TBS - ABS-Gehäuse mit undurchs. Abdeckung H80, H116xB116xT133mm, Schutzart IP66, IK07, RAL 7035"
Schneider Electric Enclosure ABS IP66 IK07 RAL7035 Inner.H105B105T125Outside.H116B116T133 opaque Cover.H80
Schneider Electric NSYTBS111113H
EAN 3606480165245
Description
Thalassa isolerte skap og bokser er laget av fiberglass forsterket polyester, Ekstremt motstandsdyktige og velegnet i tøffe m iljøer, Ip 66 ihht. IEC62208 og NEMA type 1,2,3R,3S,4,4X, 12 og 13, IK 10 med tett dør, IK08 med glassdører. Motstandsdyktige mot ekstrem varme 960°C, Passer for Klasse II utstyr i henhold til IEC60439-1, UV bestandig etter ISO4892-2 metode A, En lan g rekke tilbehør er tilgjengelig.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Montageart | Aufputz |
|---|---|
| Art der Abdeckung | Deckel |
| Ausführung Deckel | geschlossen |
| Art der Tür | ohne |
| Transparenter Deckel/Tür | |
| Mit Schloss | |
| Nennstrom (In) | -A |
| Höhe | 116mm |
| Breite | 116mm |
| Tiefe | 133mm |
| Einbautiefe | -mm |
| Innentiefe | 125mm |
| Materialstärke Gehäuse | 12.5mm |
| Materialstärke Tür/Deckel | 12.5mm |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Anzahl der Module | 0 |
| Anzahl der Reihen | 0 |
| Breite in Teilungseinheiten | |
| Anzahl der Öffnungen für Flanschplatten | 0 |
| Anbaumöglichkeit | |
| Anzahl der Leitungseinführungen | 2 |
| Werkstoff des Gehäuses | Kunststoff |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Mit Montageplatte | |
| Geeignet für Außengebrauch | 1 |
| Geeignet für Blitzschutz | 1 |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | 4 |
| Schutzklasse | II |
| Schlagfestigkeit | IK07 |
| Funktionserhalt | ohne |
| Deckel mit Überdruckentlastung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYTBS111113H |
|---|---|
| EAN | 3606480165245 |
| ETIM | EC000058 |
| ECLASS | eClass_10_ACN385011 |
| Weight | 0.24 kg |
| Weight (Package) | 0.24 kg |
Designations
Aluminum enclosure Branch housing Cabinet system Circuit breaker box Connection housing Console housing Control panel housing Cover housing Distribution housing Empty cabinet Empty housing Empty housing/cabinet Enclosure Floor-standing cabinet Floor-standing enclosure Fuse housing Individual housing Installation of small distribution system Insulating material housing Lightning current arrester housing Plastic enclosure Series switch cabinet Small distributor Steel housing Steel sheet housing Surge arrester housing Under cabinet Under cabinet for empty housing Under cabinet for insulating material distributor Wall housing
Login
No reviews found. Share your insights with others.






































