€106.60
% €108.17 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810027011 P/N: NSYTBS342916HT Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYTBS342916HT PanelSeT TBS - ABS-Gehäuse mit durchs. Abdeckung H60, H341xB291xT168mm, Schutzart IP66, IK07, RAL 7035"
Schneider Electric Enc. ABS IP66 IK07 RAL7035 Inner.H325W275D160Out.H341W291D168 transp. Cover H60
Schneider Electric NSYTBS342916HT
EAN 3606480165573
Description
Thalassa isolerte skap og bokser er laget av fiberglass forsterket polyester, Ekstremt motstandsdyktige og velegnet i tøffe m iljøer, Ip 66 ihht. IEC62208 og NEMA type 1,2,3R,3S,4,4X, 12 og 13, IK 10 med tett dør, IK08 med glassdører. Motstandsdyktige mot ekstrem varme 960°C, Passer for Klasse II utstyr i henhold til IEC60439-1, UV bestandig etter ISO4892-2 metode A, En lan g rekke tilbehør er tilgjengelig.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Montageart | Aufputz |
|---|---|
| Art der Abdeckung | Deckel |
| Ausführung Deckel | geschlossen |
| Art der Tür | ohne |
| Transparenter Deckel/Tür | 1 |
| Mit Schloss | |
| Nennstrom (In) | -A |
| Höhe | 341mm |
| Breite | 275mm |
| Tiefe | 168mm |
| Einbautiefe | -mm |
| Innentiefe | 160mm |
| Materialstärke Gehäuse | 12.5mm |
| Materialstärke Tür/Deckel | 12.5mm |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Anzahl der Module | 0 |
| Anzahl der Reihen | 0 |
| Breite in Teilungseinheiten | |
| Anzahl der Öffnungen für Flanschplatten | 0 |
| Anbaumöglichkeit | |
| Anzahl der Leitungseinführungen | 2 |
| Werkstoff des Gehäuses | Kunststoff |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Mit Montageplatte | |
| Geeignet für Außengebrauch | 1 |
| Geeignet für Blitzschutz | 1 |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | 4 |
| Schutzklasse | II |
| Schlagfestigkeit | IK07 |
| Funktionserhalt | ohne |
| Deckel mit Überdruckentlastung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYTBS342916HT |
|---|---|
| EAN | 3606480165573 |
| ETIM | EC000058 |
| ECLASS | eClass_10_ACN385011 |
| Weight | 2.09 kg |
| Weight (Package) | 2.09 kg |
Designations
Aluminum enclosure Branch enclosure Cabinet system Circuit breaker box Connection enclosure Control panel enclosure Desk enclosure Distributor enclosure Empty cabinet Empty enclosure Empty enclosure/cabinet Enclosure Free-standing cabinet Free-standing enclosure Fuse enclosure Installation of small distribution system Insulating material enclosure Lightning arrestor enclosure Overlay enclosure Plastic enclosure Series switch cabinet Single enclosure Small distributor Steel enclosure Steel sheet enclosure Sub-cabinet Sub-cabinet for empty enclosure Sub-cabinet for insulating material distributor Surge arrester enclosure Wall enclosure
Login
No reviews found. Share your insights with others.






































