€10.76
% €15.83 (32.03% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810014141 P/N: DF101 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DF101 Sicherungshalter TeSys, 1p, 25A, Sicherungsgröße 10x38mm"
Schneider Electric Fuse holder TeSys, 1p, 25A, fuse size 10x38mm
Schneider Electric DF101
EAN 3389119407205
Description
TeSys DF modular fuse carrier, 1 poles (1P) , for protection of control circuits up to 32A/690V.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Nennspannung | 690V |
|---|---|
| Montageart | DIN-Schiene |
| Für Sicherungsgröße | 10x38 mm |
| Polzahl | 1 |
| Mitschaltender Neutralleiter | |
| Abschließbar | 1 |
| Mit optischer Defektanzeige | |
| Breite in Teilungseinheiten | 1 |
| Einbautiefe | 56.5mm |
| Schutzart (IP) | IP20 |
Technical data
| P/N (Part Number) | DF101 |
|---|---|
| EAN | 3389119407205 |
| ETIM | EC002705 |
| ECLASS | eClass_10_ADI305007 |
| Weight | 0.04 kg |
| Weight (Package) | 0.04 kg |
Designations
Fuse Fuse cartridge Fuse holder Fuse link Melting fuse
Login
No reviews found. Share your insights with others.








































