€32.00
% €57.24 (44.1% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810034274 P/N: ZB5AG08 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric ZB5AG08 Schlüsselschalter, Frontelement, Harmony XB5, Kunststoff, 22mm, schwarz, 3 Stellungen, Mitte Links rastend"
Schneider Electric Key switch, front element, Harmony XB5, plastic, 22mm, black, 3 positions, center left latching
Schneider Electric ZB5AG08
EAN 3389110905779
Description
Ten przełącznik z kluczem zapewnia wszechstronny interfejs do sterowania twoimi maszynami. Można go łatwo zainstalować i wymienić na kompatybilne kompletne przełączniki wyboru kluczyka, aby zapewnić bezpieczny sposób uprawnionym pracownikom przełączanie między trybami p racy procesu lub maszyny. Jest odporny na uderzenia, kurz, wodę i wibracje dzięki certyfikatom IP66 i IP66K, dzięki czemu idealnie nadaje się do pracy w trudnych warunkach.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Schaltstellungen | 3 |
|---|---|
| Ausführung des Betätigungselements | Schlüssel |
| Geeignet für Beleuchtung | |
| Farbe des Betätigungselements | sonstige |
| Farbe der Leuchtmelderkalotte | |
| Bauform der Linse | rund |
| Lochdurchmesser | 22.5mm |
| Breite der Öffnung | -mm |
| Höhe der Öffnung | -mm |
| Schaltfunktion verrastend | |
| Tastend | 1 |
| Mit Frontring | 1 |
| Werkstoff des Frontrings | Kunststoff |
| Farbe Frontring | schwarz |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | 13 |
Technical data
| P/N (Part Number) | ZB5AG08 |
|---|---|
| EAN | 3389110905779 |
| ETIM | EC000222 |
| SCIP | f28cb399-1b6a-409d-ac7b-4169e47b25c8 |
| ECLASS | eClass_10_AKF031014 |
| Weight | 0.05 kg |
| Weight (Package) | 0.07 kg |
Designations
Consent switch Front element for potentiometer Front element for push button Front element for selector switch Front element indicator switch Front element rotary switch Harmony Illuminated push button Illuminated selector push button Illuminated selector switch Illuminated switch Key push button Key switch Position monitor Position selector Potentiometer actuator Potentiometer drive Push button Rotary knob Rotary switch Selector switch Swivel lever Thumb grip Toggle button Toggle push button Toggle switch Two-position rotary switch
Login
No reviews found. Share your insights with others.

























