€3.63
% €6.50 (44.15% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810034086 P/N: ZB5AA0 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric ZB5AA0 Drucktaster, Frontelement, Harmony XB5, Kunststoff, 22mm, ohne Tastenschild, tastend"
Schneider Electric Push Button, Front Element, Harmony XB5, Plastic, 22mm, without Button Label, Momentary
Schneider Electric ZB5AA0
EAN 3389110904352
Description
Ten przyciski pozwala użytkownikom dostosować go za pomocą dowolnej zgodnej pożądanej nasadki do obsługi maszyn i funkcji operacyjnych. Można go łatwo zainstalować i wymienić na kompatybilne kompletne przyciski i bloki styków poprzez montaż zatrzaskowy. Jest odporny na uderzenia, kurz, wodę i wibracje dzięki certyfikatowi IP66, dzięki czemu idealnie nadaje się do pracy w trudnych warunkach.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Farbe des Knopfes | ohne Tastenplatte |
|---|---|
| Anzahl der Befehlsstellen | 1 |
| Bauform der Linse | rund |
| Lochdurchmesser | 22.5mm |
| Breite der Öffnung | -mm |
| Höhe der Öffnung | -mm |
| Bauform des Knopfes | flach |
| Geeignet für Beleuchtung | |
| Mit Schutzabdeckung | |
| Beschriftet | |
| Schaltfunktion verrastend | |
| Tastend | 1 |
| Mit Frontring | 1 |
| Werkstoff des Frontrings | Kunststoff |
| Farbe Frontring | schwarz |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
Technical data
| P/N (Part Number) | ZB5AA0 |
|---|---|
| EAN | 3389110904352 |
| ETIM | EC000221 |
| ECLASS | eClass_10_AKF028014 |
| Weight | 0.02 kg |
| Weight (Package) | 0.02 kg |
Designations
Actuating attachment Actuating element Command and signaling device Command device Double push button Dual push button Emergency stop button Emergency stop command device Front element for push button Harmony Hit switch Illuminated push button Illuminated push switch Illuminated push-button switch Illuminated switch Mushroom push button Mushroom push button Mushroom push-pull switch Pendant switch Push button Push button head
Login
No reviews found. Share your insights with others.




























