€32.26
% €57.72 (44.11% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810033512 P/N: ZB4BG6 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric ZB4BG6 Schlüsselschalter, Frontelement, Harmony XB4, Metall, 22mm, schwarz, 2 Stellungen, tastend"
Schneider Electric Key switch, Front element, Harmony XB4, Metal, 22mm, black, 2 positions, momentary
Schneider Electric ZB4BG6
EAN 3389110889246
Description
Ten przełącznik z kluczem zapewnia wszechstronny interfejs do sterowania twoimi maszynami. Można go łatwo zainstalować i wymienić na kompatybilne kompletne przełączniki wyboru kluczyka, aby zapewnić bezpieczny sposób uprawnionym pracownikom przełączanie między trybami p racy procesu lub maszyny. Jest odporny na uderzenia, kurz, wodę i wibracje dzięki swoim IP66 i IP66, dzięki czemu idealnie nadaje się do pracy w trudnych warunkach.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Schaltstellungen | 2 |
|---|---|
| Ausführung des Betätigungselements | Schlüssel |
| Geeignet für Beleuchtung | |
| Farbe des Betätigungselements | sonstige |
| Farbe der Leuchtmelderkalotte | |
| Bauform der Linse | rund |
| Lochdurchmesser | 22.5mm |
| Breite der Öffnung | -mm |
| Höhe der Öffnung | -mm |
| Schaltfunktion verrastend | |
| Tastend | 1 |
| Mit Frontring | 1 |
| Werkstoff des Frontrings | Metall |
| Farbe Frontring | Chrom |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
Technical data
| P/N (Part Number) | ZB4BG6 |
|---|---|
| EAN | 3389110889246 |
| ETIM | EC000222 |
| SCIP | f28cb399-1b6a-409d-ac7b-4169e47b25c8 |
| ECLASS | eClass_10_AKF031014 |
| Weight | 0.1 kg |
| Weight (Package) | 0.1 kg |
Designations
Button Control button Control switch Front Front element Harmony XB4 Harmony ZB4 Head Head part Key selector switch Key switch Key-operated button Knob button Lever switch Metal pushbutton Metal switch Momentary button Pushbutton Selector button Selector switch Switch Toggle Toggle button Toggle switch XB4 ZB4
Login
No reviews found. Share your insights with others.

































