€58.74
% €105.08 (44.1% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810032304 P/N: XB5KS2M4 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric XB5KS2M4 Buzzer, Summer, Harmony XB5, Kunststoff, beleuchtet, rot, 22mm, 90dB, 230V AC"
Schneider Electric Buzzer, Beeper, Harmony XB5, Plastic, Illuminated, Red, 22mm, 90dB, 230V AC
Schneider Electric XB5KS2M4
EAN 3606481352453
Description
Ce buzzer lumineux et sonore est un accessoire conçu comme un avertisseur de signalisation sonore pour un assemblage personnalisé. Il présente un signal continu ou intermittent et son niveau acoustique est réglable. Il est conforme aux normes EN/IEC60947-1, EN/IEC60947-4-1, EN/IEC60947-5-1, JIS C 4520, UL 508, CSA C22.2 No 14. Il est également résistant à la poussière, aux chocs, aux lavages haute pression, aux vibrations et à la corrosion grâce à sa protection IP69, IP67, IP66, ce qui le rend idéal pour un fonctionnement dans des environnements difficiles.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Art des akustischen Signals | Pulston/Dauerton |
|---|---|
| Lautstärke | 90dB |
| Betriebsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | 230V |
| Betriebsspannung DC | -V |
| Spannungsart | AC |
| Schutzart (NEMA) | 4X |
Technical data
| P/N (Part Number) | XB5KS2M4 |
|---|---|
| EAN | 3606481352453 |
| ETIM | EC001026 |
| SCIP | 894a86fe-2d08-47ec-916c-29e3fe4279be |
| ECLASS | eClass_10_AKF032014 |
| Weight | 0.02 kg |
| Weight (Package) | 0.27 kg |
Designations
Acoustic Signal Beeper Button Buzzer Control Button E-Stop Emergency Pushbutton Emergency Stop Emergency Switch Harmony Horn Indicator Light Knob Operating Button Plastic Button Press Button Pressure Switch Push Button Selector Switch Signal Lamp Toggle Switch XB5
Login
No reviews found. Share your insights with others.






























