€0.04
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810014476 P/N: ENN48934 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric ENN48934 Mureva FIX, Murafix-Stecker, M8, grau"
Schneider Electric Mureva FIX, wall plug, M8, gray
Schneider Electric ENN48934
EAN 3295150489349
Description
Il tassello di fissaggio in poliammide Murafix, codice ENN48934, può essere installato nel cemento. Diametro della vite 7 mm, con tipo di filetto M8. Colore: grigio. Il tassello ha una lunghezza di 1,5 mm ed è dotato di uno strumento di guida. Fornito in un set di 100 pezzi.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Spiraldübel |
|---|---|
| Bohrlochdurchmesser | 8mm |
| Mit Schraube | |
| Geeignet für Schraubendurchmesser | 7mm |
| Geeignet für Sechskant-Holzschraube | 1 |
| Geeignet für Befestigung mit Kabelbinder | 1 |
| Bohrlochtiefe | 4.5mm |
| Länge | 1.5mm |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Werkstoffgüte | sonstige |
| Oberflächenschutz | |
| Farbe | grau |
| Mit Rand | 1 |
| Geeignet für Kalksandstein | |
| Geeignet für Porenbeton | |
| Geeignet für Beton | |
| Geeignet für Spanplatte | |
| Geeignet für Gasbeton | |
| Geeignet für Naturstein | |
| Geeignet für Gipskarton | |
| Geeignet für Vollziegel | |
| Geeignet für Hochlochziegel | |
| Geeignet für Holz | |
| Durchsteckmontage | |
| Vorsteckmontage | |
| Abstandsmontage |
Technical data
| P/N (Part Number) | ENN48934 |
|---|---|
| EAN | 3295150489349 |
| ETIM | EC000089 |
| ECLASS | eClass_10_AKG957013 |
| Weight | 0.001 kg |
| Weight (Package) | 0.001 kg |
Designations
Aerated concrete dowel Aerated concrete dowel All-purpose plug Double flange dowel Double flange dowel Dowel Expansion dowel Fisherman's expansion dowel Fishing dowel Impact system Lightweight construction fixing Metal expansion dowel Multipurpose dowel Plasterboard dowel Plasterboard dowel Plug-in dowel Plug-in dowel fixing Scale dowel Scale dowel Screw system Setting iron dowel Spiral dowel Spiral dowel Standard dowel Standard dowel Standard fixing Universal dowel Universal dowel Universal dowel with chipboard screws Universal dowel with edge Universal plug Wall dowel Wall fixing dowel
Login
No reviews found. Share your insights with others.

























