€1,552.91
% €2,675.12 (41.95% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810006805 P/N: 50421 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric 50421 Geteilter Ringkern OA-Typ, VigiPacT, Vigilohm, TOA120, Innendurchmesser 120 mm, Nennstrom 250 A"
Schneider Electric Split Core Ring Type OA, VigiPacT, Vigilohm, TOA120, Inner Diameter 120mm, Nominal Current 250A
Schneider Electric 50421
EAN 3606485433806
Description
Questo toroide è dedicato ai controllori dei guasti di isolamento Vigilohm e ai relè di monitoraggio e protezione della corrente residua Vigirex. Il diametro interno del toroide è di 120 millimetri e il peso è di 1,5 kg. I cavi devono essere centrati all'interno del toroide e il diametro rappresentato da tutti i cavi non deve superare i 60 millimetri. La sezione massima per fase (A, B, C, N) è di 240 mm² per un conduttore in rame. Consente il monitoraggio dello strumento di iniezione dal Display Vigilohm e la misurazione di una corrente nominale fino a 250A per i relè di protezione e monitoraggio Vigirex.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Summenstromwandler |
|---|---|
| Primärer Bemessungsstrom | 250A |
| Sekundärer Bemessungsstrom | 0.25A |
| Sekundäre Bemessungsscheinleistung | -VA |
| Leistungsaufnahme | -W |
| Genauigkeitsklasse | 1 |
| Überstrombegrenzungsfaktor | |
| Geeicht | 1 |
| Mit Berührungsschutz | 1 |
| Höhe der Öffnung | -mm |
| Öffnungsbreite | -mm |
| Öffnungsdurchmesser | 120mm |
| Schnappbefestigung | 1 |
| Mit Kupferschiene | |
| Sekundärer Anschluss | Schraubanschluss |
| Anzahl der Primäreingänge | 4 |
Technical data
| P/N (Part Number) | 50421 |
|---|---|
| EAN | 3606485433806 |
| ETIM | EC002048 |
| SCIP | 78b0d24c-0e62-4f91-9397-1958e4735328 |
| Weight | 1.5 kg |
| Weight (Package) | 1.6 kg |
Designations
Clamp-on current transformer Clip-on current transformer Converter Current measuring transformer Current measuring transformer Current measuring transformer Current measuring transformer Current measuring transformer Current transformer DC/DC converter Measuring current transformer Measuring transformer Power transformer Power transformer Tongs current transformer Transformer Transformer
Login
No reviews found. Share your insights with others.

































