€6.98
% €12.50 (44.16% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810034721 P/N: ZB5FA18 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric ZB5FA18 Leuchtdrucktaster, Frontelement, Harmony XB5F, Kunststoff, 30mm, weiß, für universelle LED, für Einlegeschild"
Schneider Electric Illuminated Push Button, Front Element, Harmony XB5F, Plastic, 30mm, White, for Universal LED, for Insert Label
Schneider Electric ZB5FA18
EAN 3606481339041
Description
Harmony XB5/ZB5 trykknapper for flushmontering forbedrer både design og funksjonalitet på fronten av en maskin eller tavlefro nt. Det forsenkede designet handler ikke bare om estetikk, men har også funksjonelle fordeler som gir enklere rengjøring og b edre beskyttelse. Trykknappene monteres enkelt i et 30 mm hull og og hodene holder seg på plass ved hjelp av pakningen på bak siden når de først er satt inn i hullet. Mutteren på baksiden fastgjøres enkelt med montasjeverktøyet (ZB5AZ905) hvoretter kr oppen (ZB5AZ009) klikkes på hodet. Bak på kroppen monteres kontaktelementene, og eventuelt lysmoduler, og det kan totalt mont eres opptil 9 moduler bak på en trykknapp (avhengig av modell). Harmony XB5 serien i plast er meget robust og kan brukes i en lang rekke industrier, inkludert næringsmiddelindustrien hvor den er motstandsdyktig overfor rengjøringsmidler. Kapslingskla ssene er IP66, IP67, IP69 (ISO) og IP69K (DIN) og utover det kan trykknappene brukes i temperaturområder fra -40 til +70 grad er celsius. ZB5FA18 er et trykknapphode for flushmontasje med fjærretur og en plan trykkflate i hvit farge. Fronten på trykkf laten kan avmonteres og under denne kan det settes inn en etikett for oppmerking av trykknappen. Etiketter for innsetting kan fås med standard tekster på utvalgte språk eller som blanke etiketter for egen oppmerking. Det er også mulig å montere en ly sdiode bak trykknappen for opplysning av trykkflaten. OBS: Det er IKKE mulig å montere flush trykknappene i en XAL trykknappb oks. Til ZB5FA18 brukes en løs kropp (ZB5AZ009) og kontaktelementene (ZBE10x) og lysmoduler (ZBVx) avhengig av spenningen. De t er også mulig å bruke de komplette kroppene med kontaktelementer fastmontert (ZB5AZ1xx) hvis det er enklere. Det er viktig for å oppnå den korrekte hvite farge at den tilhørende lysmodulen brukes (ZBVB1, ZBVG1 eller ZBVM1)
Documents & Downloads
Product Attributes
| Farbe des Knopfes | weiß |
|---|---|
| Anzahl der Befehlsstellen | 1 |
| Bauform der Linse | rund |
| Lochdurchmesser | 31mm |
| Breite der Öffnung | -mm |
| Höhe der Öffnung | -mm |
| Bauform des Knopfes | flach |
| Geeignet für Beleuchtung | 1 |
| Mit Schutzabdeckung | |
| Beschriftet | |
| Schaltfunktion verrastend | |
| Tastend | 1 |
| Mit Frontring | |
| Werkstoff des Frontrings | Kunststoff |
| Farbe Frontring | |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
Technical data
| P/N (Part Number) | ZB5FA18 |
|---|---|
| EAN | 3606481339041 |
| ETIM | EC000221 |
| ECLASS | eClass_10_AKF028014 |
| Weight | 0.02 kg |
| Weight (Package) | 0.03 kg |
Designations
-
Login
No reviews found. Share your insights with others.
































