€2.37
% €4.24 (44.1% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810035606 P/N: ZBYFP2101 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric ZBYFP2101 Schildträger 40x50mm, ohne Schild, unbeschriftet, für Harmony 30mm"
Schneider Electric Label holder 40x50mm, without label, unlabelled, for Harmony 30mm
Schneider Electric ZBYFP2101
EAN 3606489755379
Description
Ce porte-étiquette sans étiquette vous permet de personnaliser l'unité de contrôle avec toute étiquette souhaitée pour soutenir vos machines et vos opérations. Il est compatible avec toutes les unités de commande ou de signalisation d'Harmony 22 mm.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Form | rechteckig |
|---|---|
| Bauform | flach |
| Farbe | weiß |
| Wörtlicher Aufdruck | ohne |
| Sprache des Aufdrucks | |
| Aufdruck ISO-Symbole | sonstige |
| Aufdruck | |
| Gravierbar | |
| Programmdurchmesser | -mm |
| Breite | 40mm |
| Höhe | 50mm |
| Außendurchmesser | -mm |
| Geeignet für Drucktaster | 1 |
| Geeignet für Leuchtdrucktaste | |
| Geeignet für Leuchtmelder | |
| Geeignet für Pilz-Drucktaster | |
| Geeignet für Signalleuchte | |
| Geeignet für Wahlschalter |
Technical data
| P/N (Part Number) | ZBYFP2101 |
|---|---|
| EAN | 3606489755379 |
| ETIM | EC000621 |
| ECLASS | eClass_10_AKF043014 |
| Weight | 0.003 kg |
| Weight (Package) | 0.003 kg |
Designations
Button Control unit Harmony Label Label Label holder Labelling Labelling field Nameplate Naming Pilot light Pushbutton Selector switch Switch
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















