€210.21
% €376.04 (44.1% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810033133 P/N: XVR3M04S Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric XVR3M04S Drehspiegelleuchte, Harmony XVR, 100mm, rot, integrierte LEDs, mit Buzzer, 100-230V AC"
Schneider Electric Rotating mirror light, Harmony XVR, 100mm, red, integrated LEDs, with buzzer, 100-230V AC
Schneider Electric XVR3M04S
EAN 3606480611896
Description
Il segnalatore luminoso è progettato come accessorio per le colonne luminose. LED integrato a luce lampeggiante / intermittente / rotante e unità acustica che consentono di visualizzare chiaramente lo stato delle macchine in applicazioni come carrelli elevatori, bulldozer e veicoli a guida automatica (AGV). Grazie al grado di protezione IP23 è resistente alle vibrazioni.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Nennspannung | 230V |
|---|---|
| Stromart | AC |
| Stromaufnahme | 0.5A |
| Leistung | 3.2W |
| Schutzart (IP) | IP23 |
| Schutzart (NEMA) | |
| Kalottenfarbe | rot |
| Fassung | sonstige |
| Leuchtmittel | LED |
| Optik | Spiegel |
Technical data
| P/N (Part Number) | XVR3M04S |
|---|---|
| EAN | 3606480611896 |
| ETIM | EC001341 |
| ECLASS | eClass_10_AFZ884013 |
| Weight | 0.54 kg |
| Weight (Package) | 0.66 kg |
Designations
360-degree light Alert light Beacon Beacon light Harmony XVR Rotary lamp Rotary mirror lamp Rotating beacon Rotating light Rotating light Rotating mirror light Rotation lamp Signal light Warning device Warning light XVR
Login
No reviews found. Share your insights with others.
























