€210.21
% €376.04 (44.1% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810033120 P/N: XVR3B03S Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric XVR3B03S Drehspiegelleuchte, Harmony XVR, 100mm, grün, integrierte LEDs, mit Buzzer, 12-24V DC"
Schneider Electric Rotating mirror light, Harmony XVR, 100mm, green, integrated LEDs, with buzzer, 12-24V DC
Schneider Electric XVR3B03S
EAN 3606480611841
Description
Il segnalatore luminoso è progettato come accessorio per le colonne luminose. LED integrato a luce lampeggiante / intermittente / rotante e unità acustica che consentono di visualizzare chiaramente lo stato delle macchine in applicazioni come carrelli elevatori, bulldozer e veicoli a guida automatica (AGV). Grazie al grado di protezione IP23 è resistente alle vibrazioni.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Nennspannung | 24V |
|---|---|
| Stromart | DC |
| Stromaufnahme | -A |
| Leistung | -W |
| Schutzart (IP) | IP23 |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Kalottenfarbe | orange |
| Fassung | sonstige |
| Leuchtmittel | LED |
| Optik | Spiegel |
Technical data
| P/N (Part Number) | XVR3B03S |
|---|---|
| EAN | 3606480611841 |
| ETIM | EC001341 |
| ECLASS | eClass_10_AFZ884013 |
| Weight | 0.68 kg |
| Weight (Package) | 0.68 kg |
Designations
Beacon Beacon light Beacon light Harmony XVR Rotating lamp Rotating light Rotating light Rotating mirror lamp Rotating mirror light Rotation lamp Rotation light Signal light Warning indicator Warning lamp Warning light XVR
Login
No reviews found. Share your insights with others.
























