€156.99
% €280.84 (44.1% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810033130 P/N: XVR3M03 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric XVR3M03 Drehspiegelleuchte, Harmony XVR, 100mm, grün, integrierte LEDs, ohne Buzzer, 100-230V AC"
Schneider Electric Rotating Mirror Light, Harmony XVR, 100mm, green, integrated LEDs, without buzzer, 100-230V AC
Schneider Electric XVR3M03
EAN 3606480611803
Description
Il segnalatore luminoso è progettato come accessorio per le colonne luminose. Il LED integrato offre varianti lampeggiante / intermittente / rotante, che consente di visualizzare chiaramente lo stato delle macchine in applicazioni come carrelli elevatori, bulldozer e veicoli a guida automatica (AGV). Grazie al grado di protezione IP23 è resistente alle vibrazioni.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Nennspannung | 230V |
|---|---|
| Stromart | AC |
| Stromaufnahme | -A |
| Leistung | -W |
| Schutzart (IP) | IP65 |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Kalottenfarbe | grün |
| Fassung | sonstige |
| Leuchtmittel | LED |
| Optik | Spiegel |
Technical data
| P/N (Part Number) | XVR3M03 |
|---|---|
| EAN | 3606480611803 |
| ETIM | EC001341 |
| ECLASS | eClass_10_AFZ884013 |
| Weight | 0.48 kg |
| Weight (Package) | 0.63 kg |
Designations
Harmony XVR XVR alarm all-round light beacon beacon light rotary light rotating beacon rotating lamp rotating light rotating light rotating mirror lamp rotating mirror light signal light signal light warning light
Login
No reviews found. Share your insights with others.






















