€156.99
% €280.84 (44.1% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810033121 P/N: XVR3B04 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric XVR3B04 Drehspiegelleuchte, Harmony XVR, 100mm, rot, integrierte LEDs, ohne Buzzer, 12-24V DC"
Schneider Electric Rotating Mirror Light, Harmony XVR, 100mm, red, integrated LEDs, without buzzer, 12-24V DC
Schneider Electric XVR3B04
EAN 3606480611773
Description
Il segnalatore luminoso è progettato come accessorio per le colonne luminose. Il LED integrato offre varianti lampeggiante / intermittente / rotante, che consente di visualizzare chiaramente lo stato delle macchine in applicazioni come carrelli elevatori, bulldozer e veicoli a guida automatica (AGV). Grazie al grado di protezione IP23 è resistente alle vibrazioni.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Nennspannung | 24V |
|---|---|
| Stromart | DC |
| Stromaufnahme | -A |
| Leistung | -W |
| Schutzart (IP) | IP65 |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Kalottenfarbe | orange |
| Fassung | sonstige |
| Leuchtmittel | LED |
| Optik | Spiegel |
Technical data
| P/N (Part Number) | XVR3B04 |
|---|---|
| EAN | 3606480611773 |
| ETIM | EC001341 |
| ECLASS | eClass_10_AFZ884013 |
| Weight | 0.48 kg |
| Weight (Package) | 0.61 kg |
Designations
Alarm Device All-round Light Beacon Harmony XVR Omnidirectional Light Rotating Beacon Rotating Lamp Rotating Light Rotating Light Rotating Mirror Lamp Rotating Mirror Light Rotating Signal Signal Lamp Warning Lamp Warning Light XVR
Login
No reviews found. Share your insights with others.






















