€4.94
% €8.65 (42.89% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810028420 P/N: RXZE2S111M Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric RXZE2S111M Sockel für RXM, 3 polig, getrennte Kontakte, Kastenklemmen"
Schneider Electric Base for RXM, 3 pole, separate contacts, box terminals
Schneider Electric RXZE2S111M
EAN 3389119404273
Description
Cette embase de relais embrochable reflète l’expertise de Schneider Electric dans le domaine des relais depuis 1924 et est compatible les relais miniatures embrochables de la gamme RXM. Il dispose d’un large choix en matière de nombre de contacts pour une utilisation intensive de courant nominal avec un encombrement réduit.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | Steckanschluss |
|---|---|
| Montageart | Hutschiene TH35 |
| Mit abnehmbaren Klemmen | |
| Funktionale Ergänzung möglich | |
| Anzahl der Pins | 11 |
| Breite | 27mm |
| Höhe | 79mm |
| Tiefe | 61mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | RXZE2S111M |
|---|---|
| EAN | 3389119404273 |
| ETIM | EC001456 |
| ECLASS | eClass_10_AKF082015 |
| Weight | 0.05 kg |
| Weight (Package) | 0.06 kg |
Designations
Plug socket Plug-in relay Relay Relay Relay socket Socket
Login
No reviews found. Share your insights with others.




























