€0.12
% €0.20 (40% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810028423 P/N: RXZL420 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric RXZL420 Steckschilder für Miniaturrelais-Sockel RXZ außer RXZE2M114"
Schneider Electric Plug-in labels for miniature relay base RXZ except RXZE2M114
Schneider Electric RXZL420
EAN 3389119404310
Description
Il set di etichette a clip Harmony RXZ di Schneider Electric è utilizzato per identificare i relè. Contiene un foglio di 108 etichette ed è compatibile con la base RXZ con connettore. Queste etichette offrono una chiara identificazione delle basi relè. Viene fornito con una piastrina vuota per l'incisione personalizzata, che può riportare qualsiasi tipo di siglatura e che può essere facilmente assemblata su una base a relè mediante un montaggio a clip. È compatibile con la base RXZ con connettore.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Selbstklebend | |
|---|---|
| Beschriftung | ohne Beschriftung |
| Farbe | weiß |
| Transparent | |
| Fluoreszierend | |
| Magnetisch | |
| Halogenfrei | 1 |
| Länge | -mm |
| Breite | 26.5mm |
| Höhe | 14.2mm |
| Durchmesser | -mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | RXZL420 |
|---|---|
| EAN | 3389119404310 |
| ETIM | EC001288 |
| ECLASS | eClass_10_AFR842003 |
| Weight | 0.0006 kg |
| Weight (Package) | 0.0006 kg |
Designations
Designation plate Designation strip Individual identification plate Labeling field for installation systems Labeling plate Labeling plate mat Labeling system Marking mat Marking material
Login
No reviews found. Share your insights with others.






















