€47.49
% €72.00 (34.04% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810027699 P/N: PKE32M734 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric PKE32M734 CEE Stecker, Schraubklemmen, 32A, 3p+E, 380-415 V AC, IP67"
Schneider Electric CEE connector, screw terminals, 32A, 3p+E, 380-415 V AC, IP67
Schneider Electric PKE32M734
EAN 3303432032302
Description
Cette prise industrielle Pratika 3P+T avec connexion à vis imperdable est droite. Son courant nominal est de 32A et la tension de fonctionnement est de 400VAC. Cette prise dispose des degrés de protection IP67 et IK08, et d'une résistance au feu de 850°C. La couleur de la prise est gris clair (RAL 7035) avec une identification facile de la tension de fonctionnement en rouge. Ses entrées sont adaptées aux câbles flexibles ou rigides. La position d'horloge du contact est 6h.
Documents & Downloads
Product Attributes
| IEC-Stromstärke | 32A |
|---|---|
| Stromstärke nach UL/CSA (wenn UL-Ausführung gewünscht) | -A |
| Polzahl | 4 |
| Spannung nach EN 60309-2 | 400 V (50+60 Hz) rot |
| Uhrzeit-Stellung | 6h |
| Kennfarbe | rot |
| RAL-Nummer | 0 |
| Phasenwender | |
| Schutzart (IP) | IP67 |
| Anschlusstechnik | Schraubklemme |
| Kabeleinführung | Verschraubung |
| Steckrichtung | gerade |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Kontaktmaterial | CuZn |
| Oberflächenbehandlung Kontakte | vernickelt |
| Militärausführung |
Technical data
| P/N (Part Number) | PKE32M734 |
|---|---|
| EAN | 3303432032302 |
| ETIM | EC000140 |
| SCIP | 661ec80b-b956-4b0a-92bb-53046f4cfb4c |
| ECLASS | eClass_10_AKE316015 |
| Weight | 0.26 kg |
| Weight (Package) | 0.26 kg |
Designations
Angled plug CEE angled plug CEE appliance plug CEE built-in plug CEE connector CEE coupling device CEE phase reverser CEE plug CEE surface-mounted appliance plug CEE surface-mounted phase reverser CEE test plug CEE type connector CEE type coupling device CEE type plug CEE wall-mounted appliance plug CEE wall-mounted phase reverser CEEform connector CEEform coupling device CEEform plug CEEnorm connector CEEnorm coupling device Cekon appliance plug Cekon connector Cekon coupling device Container plug ICEE connector ICEE coupling device Phase reverser Plug Plug CEE Power connector Power coupling device Three-phase connector Three-phase coupling device
Login
No reviews found. Share your insights with others.

























