€56.67
% €85.92 (34.04% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810027743 P/N: PKF32M734 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric PKF32M734 CEE Kupplung, Schraubklemmen, 32A, 3p+E, 380-415 V AC, IP67"
Schneider Electric CEE coupler, screw terminals, 32A, 3p+E, 380-415 V AC, IP67
Schneider Electric PKF32M734
EAN 3303432032883
Description
La presa industriale mobile diritta, Pratika, con cablaggio a vite, corrente nominale 32 A, tensione nominale da 380 VCA a 415 VCA, 3P+T. Le dimensioni della piastra di base sono (L) 99 mm x (A) 99 mm. Il grado di protezione è IP67 e IK08. La resistenza al fuoco è di 850°C. I passacavi sono adatti a cavi flessibili o rigidi. Le dimensioni dei passacavi in 32 A sono comprese tra 11,5 e 21 mm per i cavi da 2,5 mm² a 10 mm². La presa è di colore grigio chiaro (RAL 7035) con l'identificazione della tensione di esercizio in rosso, facile da consultare. La frequenza è 50 Hz o 60 Hz. La posizione dell'orologio del contatto è 6 h.
Documents & Downloads
Product Attributes
| IEC-Stromstärke | 32A |
|---|---|
| Stromstärke nach UL/CSA (wenn UL-Ausführung gewünscht) | -A |
| Polzahl | 4 |
| Spannung nach EN 60309-2 | 380-415 V (50+60 Hz) rot |
| Uhrzeit-Stellung | 6h |
| Kennfarbe | rot |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Schutzart (IP) | IP67 |
| Anschlusstechnik | Schraubklemme |
| Steckrichtung | gerade |
| Kabeleinführung | sonstige |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Kontaktmaterial | |
| Oberflächenbehandlung Kontakte | |
| Militärausführung |
Technical data
| P/N (Part Number) | PKF32M734 |
|---|---|
| EAN | 3303432032883 |
| ETIM | EC001320 |
| SCIP | 89350e0d-a4ac-4516-bf86-fdaed8a227fc |
| ECLASS | eClass_10_AKE313016 |
| Weight | 0.28 kg |
| Weight (Package) | 0.28 kg |
Designations
Angle coupler Angle socket CEE angle coupler CEE angle socket CEE connector CEE container coupler CEE container socket CEE coupler CEE hanging coupler CEE hanging socket CEE low-voltage coupler CEE low-voltage socket CEE plug device CEE socket CEEType connector CEEType plug device CEEform angle coupler CEEform angle socket CEEform connector CEEform container coupler CEEform container socket CEEform coupler CEEform hanging coupler CEEform hanging socket CEEform low-voltage coupler CEEform low-voltage socket CEEform plug device CEEform socket CEEnorm angle coupler CEEnorm angle socket CEEnorm connector CEEnorm container coupler CEEnorm container socket CEEnorm coupler CEEnorm hanging coupler CEEnorm hanging socket CEEnorm low-voltage CEEnorm low-voltage coupler CEEnorm low-voltage socket CEEnorm plug device CEEnorm socket Cekon angle coupler Cekon angle socket Cekon connector Cekon container coupler Cekon container socket Cekon coupler Cekon hanging coupler Cekon hanging socket Cekon low-voltage coupler Cekon low-voltage socket Cekon plug device Cekon socket Container coupler Container socket Coupler Hanging coupler Hanging socket ICEE connector ICEE plug device Low-voltage coupler Low-voltage socket Power-current connector Power-current plug device Socket Three-phase connector Three-phase plug device
Login
No reviews found. Share your insights with others.




















